Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

,,Jak moje miasto jeździ z głową”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ",,Jak moje miasto jeździ z głową”"— Zapis prezentacji:

1 ,,Jak moje miasto jeździ z głową”

2 Brzeźno Państwo-Polska Województwo-wielkopolskie Powiat-koniński
Gmina-Krzymów Liczba ludności-1500 Strefa numeracyjna- (+48) 63 Tablice rejestracyjne-PKN

3 Skręt w prawo Przed wykonaniem tego manewru kierujący pojazdem jest zobowiązany zbliżyć się możliwie blisko do prawej krawędzi jezdni.  

4 Reguła postępowania kierującego rowerem podczas skrętu w prawo
upewnij się, czy możesz bezpiecznie skręcić w prawo; zbliż się do prawej krawędzi jezdni; upewnij się, czy znaki i sygnały drogowe nie zabraniają wykonania tego manewru; zasygnalizuj zamiar skrętu w prawo w drogę poprzeczną przez wyciągnięcie prawej ręki; ustąp pierwszeństwa pieszym, znajdującym się na przejściu drogi, w którą skręcasz; po skręceniu najlepiej zajmij prawy pas ruchu i jedź możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

5 Skręt w lewo Przed wykonaniem tego manewru kierujący pojazdem jest zobowiązany zbliżyć się do środka jezdni (na jezdni dwukierunkowej) lub też do lewej krawędzi jezdni (na jezdni jednokierunkowej)  

6 Reguła postępowania podczas skrętu w lewo
upewnij się, czy możesz bezpiecznie skręcić w lewo i sprawdź, czy znaki i sygnały drogowe nie zabraniają wykonania tego manewru; zasygnalizuj zamiar zmiany pasa ruchu; upewnij się, czy możesz zbliżyć się do osi jezdni; zbliż się do osi jezdni; upewnij się, że mozesz bezpiecznie skręcić w lewo; zasygnalizuj zamiar skrętu w lewo; upewnij się, czy żaden pojazd nie nadjeżdża z przeciwnego kierunku; ustąp pierwszeństwa pojazdom skręcającym w prawo i pieszym, znajdującym się na przejściu drogi, w którą wjeżdżasz; po skręceniu zajmij prawy pas ruchu i jedź możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

7 Wymijanie wymijanie -to przejeżdżanie lub przechodzenie obok opojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego sie w przeciwnym kierunku .

8 Włączanie się do ruchu 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu: 1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania; 2) na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej; 3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych; 3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów lub pas ruchu dla rowerów; 4) pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli. 2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

9


Pobierz ppt ",,Jak moje miasto jeździ z głową”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google