Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na rysunku podaje się wymiary rzeczywiste. Wymiary podane są w milimetrach z pominięciem końcówki mm. 12 Liczby wymiarowe są pisane pismem technicznym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na rysunku podaje się wymiary rzeczywiste. Wymiary podane są w milimetrach z pominięciem końcówki mm. 12 Liczby wymiarowe są pisane pismem technicznym."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Na rysunku podaje się wymiary rzeczywiste. Wymiary podane są w milimetrach z pominięciem końcówki mm. 12 Liczby wymiarowe są pisane pismem technicznym o minimalnej wysokości 3,5 mm. Nie dotykają lini wymiarowych i są pisane na środku linii oraz nad linią. 18 Zawsze z tej strony! 36 Wymiarowanie zaczynamy od podania wymiarów najmniejszych.Im większy wymiar, tym podaje się go dalej. Najmniejszy wymiar podawany z tej strony. 50 Linie wymiarowe są cienkie, zakończone strzałkami i są rysowane w odległości 10mm od zarysu przedmiotu, a następne linie w odległości nie mniejszej niż 7mm od poprzedniej. 17mm 10mm 7mm Nie podaje się wymiarów zbędnych tj. takich, które można odczytać z wymiarów już podanych, przy czym zawsze podaje się wymiar całkowity. Wymiar zbędny 10 Środek otworu podaje się dwoma wymiarami. Średnicę otworu do 10mm podaje się na zewnątrz otworu (strzałki skierowane do środka otworu), a powyżej 10mm wewnątrz otworu (strzałki skierowane na zewnątrz otworu). ø5 ø30 ø10 Zachowując wszystkie zasady dobrego wymiarowania powinieneś narysować taki właśnie rysunek. Wymiar całkowity x12

4 140 x50 Na 2 rysunkach zostały przedstawione wszystkie rodzaje linii i znaków wymiarowych. Rysunek Do menu

5 r2 Do menu Rysunek ø20

6 12 18 36 50 10 ø10 x12 Znak wymiarowy Linia pomocnicza wymiarowa Linia wymiarowa Zarys przedmiotu Wielkość w milimetrach (liczba wymiarowa)


Pobierz ppt "Na rysunku podaje się wymiary rzeczywiste. Wymiary podane są w milimetrach z pominięciem końcówki mm. 12 Liczby wymiarowe są pisane pismem technicznym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google