Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TAKI PEJZAŻ w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. 2.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TAKI PEJZAŻ w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. 2."— Zapis prezentacji:

1 TAKI PEJZAŻ w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

2 2

3 3 To już trzecia edycja warsztatów fotograficznych organizowanych przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi, a prowadzonych przez animatora i fotografika Marka Gajewskiego, których głównym bohaterem jest nasze miasto.

4 4 Podczas ostatniego cyklu trwającego od listopada 2014 do lipca 2015 tematem było szeroko rozumiane pojęcie przestrzeni miejskiej. Z wielu różnorodnych, czasem wykluczających się fragmentów obrazu miasta, wizerunków jego mieszkańców powstał syntetyczny obraz Łodzi, poddanej ciągłym zmianom, autorstwa 22 twórców. Ekspozycja w większości zaprezentuje zdjęcia, gdzie fotografia znaczy coś więcej niż jedynie powielony wizerunek rzeczywistości.

5 5 Jonathan Samuel Carroll – znany, amerykański pisarz powiedział: „Ja bardziej wolę filmy czarno-białe od kolorowych, ponieważ są bardziej sztuczne. Musisz się mocniej postarać, aby pokonać niewiarę”. Na wystawie pokazywane zostaną wyłącznie czarno- białe fotogramy. To sprawiło, iż wydobyte zostały rzeczy najważniejsze zarówno dla twórców, jak i odbiorców.

6 6

7 7


Pobierz ppt "TAKI PEJZAŻ w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. 2."

Podobne prezentacje


Reklamy Google