Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

czyli Lubin na podglądzie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "czyli Lubin na podglądzie"— Zapis prezentacji:

1 czyli Lubin na podglądzie
Galeria czyli Lubin na podglądzie

2 Widokówka a Lubina Kiedyś był małym miasteczkiem o niemieckiej nazwie. Po tamtym Lubinie pozostały wspomnienia takie jak to:

3 rozrosło się duże miasto.
Z lotu ptaka Z małej osady... rozrosło się duże miasto. Ten plan miasta pokazuje tylko w zarysie zbliżony kształt stolicy polskiej miedzi. Najważniejszy jest sam Lubin. Rozwija się i zapewnia pracę swoim mieszkańcom...

4 Oto okolice rynku, niedawno wybudowane kamienice w starym stylu...
Okolice Centrum Oto okolice rynku, niedawno wybudowane kamienice w starym stylu... I jak tu nie lubić Lubina? Dalej – pomnik „Solidarność”. Na zdjęciu widać jeszcze wieżę Ratusza i kościoła z XIV wieku.

5 „Pokojowa manifestacja”
Ale nie znaczy to wcale, że tutaj świat jest idealny. Przeszłość Lubina, jak każdego miejsca na Ziemi, ma także swoje czarne karty historii... Ale nie znaczy to wcale, że tutaj świat jest idealny. Przeszłość Lubina, jak każdego miejsca na Ziemi, ma także swoje czarne karty historii... Chcesz wiedzieć więcej...

6 W tym miejscu zginęli ludzie w sierpniu 1982.
Pomnik „Solidarność” W tym miejscu zginęli ludzie w sierpniu 1982. W rocznice wydarzeń z `82 obchodzone są tu uroczystości poświęcone tragedii z tamtego okresu.

7 To były ważne wydarzenia nie tylko dla mieszkańców regionu.
Życie toczy się dalej To były ważne wydarzenia nie tylko dla mieszkańców regionu. Tak samo - nie tylko dla nich - Lubin kwitnie.

8 Żyła złotej miedzi Oto przysłowiowa kopalnia złota, której drogocenne złoża uczyniły moje miasto Stolicą Polskiej Miedzi.

9 Perła lubińskiego sportu
Drużyna Zagłębia Lubin... ... I stadion naszego klubu piłkarskiego przyciągają kibiców.

10 Miłośnicy latania w Lubinie także znajdą coś dla siebie.
Lubińskie orły Miłośnicy latania w Lubinie także znajdą coś dla siebie. Wbrew pozorom, nie tylko temu służy miejscowe lotnisko...

11 Port lotniczy Lubina to także miejsce corocznych festynów.
Festyn na lotnisku Port lotniczy Lubina to także miejsce corocznych festynów.

12 Co dla Lubina charakterystyczne
...to nowe Centrum Kultury „Muza” oraz wieża ciśnień, która dodatkowo podnosi ciśnienie wielbicielom wspinaczki skałkowej.

13 Galeria Zamkowa Ten zameczek z XIV wieku to nie tylko zabytek architektury Lubina, ale również tzw. Galeria Zamkowa, w której odbywają się wystawy prac różnych artystów, a także azyl dla twórczej młodzieży.

14 Baszta Głogowska Na tych zdjęciach widnieje Brama Głogowska, niegdyś o wartościach obronnych, dzisiaj o dużym znaczeniu historycznym i kulturowym.

15 Ratusz A tutaj widać Lubiński Ratusz przeszło wiek temu i jego otoczenie z tamtego okresu. A także ratusz w obecnej postaci.

16 ... Ani o wyjątkowym Kościele p.w. NMP w Starym Lubinie z 1683 r.
Zabytkowe Kościoły Podziwiając zabytki, nie można zapomnieć o czternastowiecznym Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej... ... Ani o wyjątkowym Kościele p.w. NMP w Starym Lubinie z 1683 r.

17 Neogotycka architektura dodaje uroku
Niedaleko Rynku znajduje się również neogotycki Kościół p.w. Serca Jezusa. Jest budowlą zdecydowanie mniejszą niż ta z XIV w. , ale równie wartościową dla mieszkańców Lubina.

18 Współczesna architektura też coś w sobie ma
W Lubinie powstają także nowe kościoły. Widniejący na zdjęciu Kościół św. Maksymiliana Kolbe, znajduje się na Osiedlu Przylesie i może pomieścić kilka tysięcy ludzi.

19 Szara codzienność W razie zatargu z prawem delikwenci o to podejrzani proszeni są o stawienie się w budynku Sądu Rejonowego (zdjęcie z lewej). Natomiast przed miłośnikami wielkich zakupów drzwi wielu supermarketów stoją otworem...

20 Wesoła komunikacja Wędrując po Lubinie można skorzystać z linii autobusowych i podziwiać widoki z innej perspektywy...

21 Najstarszym z nich jest Park Wrocławski.
Wizyta na łonie natury Warto jednak w wolne popołudnie wybrać się do parku, a Lubin ma ich kilka... Najstarszym z nich jest Park Wrocławski. Najpiękniejszym chyba - Park Wyżykowskiego... Ale nie możemy także zapomnieć o Parku Piłsudskiego.

22 Ambitne cele młodzieży gimnazjalnej
Dwa Licea, których najwięcej młodzieży dostaje się na najlepsze studia, to: I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika oraz II Liceum Ogólnokształcące

23 Lubię Lubin Dlatego, sam widzisz, Drogi Internauto, Lubin jest piękny i naprawdę warto go odwiedzić.


Pobierz ppt "czyli Lubin na podglądzie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google