Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Samorząd lokalny w trosce o rewitalizację miasta oraz odnowę i rekonstrukcję budowli zabytkowych. Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej Miasto i Gmina.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Samorząd lokalny w trosce o rewitalizację miasta oraz odnowę i rekonstrukcję budowli zabytkowych. Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej Miasto i Gmina."— Zapis prezentacji:

1 Samorząd lokalny w trosce o rewitalizację miasta oraz odnowę i rekonstrukcję budowli zabytkowych. Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej Miasto i Gmina Prabuty

2 Prabuty - 20 lat wspólnie Prabuty (niem. Riesenburg) były niegdyś pięknym miasteczkiem. Niestety po zniszczeniach 1945 roku pozostało niewiele. Prabuty (niem. Riesenburg) były niegdyś pięknym miasteczkiem. Niestety po zniszczeniach 1945 roku pozostało niewiele. W ostatnich latach samorząd lokalny czyni starania, by otoczyć opieką miejsca i obiekty szczególnie ważne dla dziejów miasta. W ostatnich latach samorząd lokalny czyni starania, by otoczyć opieką miejsca i obiekty szczególnie ważne dla dziejów miasta. Na zdjęciu makieta miasta udostępniona zwiedzającym w budynku Bramy Kwidzyńskiej

3 Prabuty - 20 lat wspólnie Zapytaliśmy mieszkańców Prabut jakie miejsca i zabytkowe obiekty na terenie naszego miasta były w ostatnim czasie odnawiane. Oto wyniki naszej ankiety:

4 Prabuty - 20 lat wspólnie A co na ten temat sądzą władze miasta? A co na ten temat sądzą władze miasta? Prezentujemy fragment wywiadu z Burmistrzem Miasta i Gminy Prabuty p. Bogdanem Pawłowskim. Prezentujemy fragment wywiadu z Burmistrzem Miasta i Gminy Prabuty p. Bogdanem Pawłowskim.

5 Prabuty - 20 lat wspólnie W 2007 r. przeprowadzono prace związane z nadaniem estetycznej szaty otoczeniu prabuckiej fontanny. W 2007 r. przeprowadzono prace związane z nadaniem estetycznej szaty otoczeniu prabuckiej fontanny. W miejscu historycznego rynku powstał urodziwy skwer - miejsce, które może stanowić wizytówkę miasta. W miejscu historycznego rynku powstał urodziwy skwer - miejsce, które może stanowić wizytówkę miasta. Z wypowiedzi mieszkańców: Rynek jest w chwili obecnej najlepiej utrzymaną częścią Prabut. Z wypowiedzi mieszkańców: Rynek jest w chwili obecnej najlepiej utrzymaną częścią Prabut.

6 Prabuty - 20 lat wspólnie Otoczenie prabuckiej Fontanny Rolanda zwanej popularnie przez mieszkańców miasta Lwami nabrało innego wyglądu. dawniej obecnie

7 Prabuty - 20 lat wspólnie W 2009 r. zakończono renowację tzw. kościółka polskiego, w którym znajduje się Izba Pamiątek. W 2009 r. zakończono renowację tzw. kościółka polskiego, w którym znajduje się Izba Pamiątek. Prace obejmowały m.in. wymianę pokrycia dachowego, naprawę tynków i odwodnienie terenu wokół zabytku. Prace obejmowały m.in. wymianę pokrycia dachowego, naprawę tynków i odwodnienie terenu wokół zabytku. Restauracja kościółka została wyróżniona w konkursie Zadbany Zabytek. Restauracja kościółka została wyróżniona w konkursie Zadbany Zabytek.. Na zdjęciu obiekt po renowacji

8 Prabuty - 20 lat wspólnie W ostatnich latach trwają intensywne prace w prabuckiej konkatedrze p.w. św. Wojciecha (m.in. umieszczono na wieży zegar, założono nową posadzkę, witraże, zamontowano podświetlenie obiektu). W ostatnich latach trwają intensywne prace w prabuckiej konkatedrze p.w. św. Wojciecha (m.in. umieszczono na wieży zegar, założono nową posadzkę, witraże, zamontowano podświetlenie obiektu). Pracę są realizowane głównie wysiłkiem parafii, przy wsparciu lokalnego samorządu. Pracę są realizowane głównie wysiłkiem parafii, przy wsparciu lokalnego samorządu.

9 Prabuty - 20 lat wspólnie Przeprowadzono także prace archeologiczne w ruinach zamku biskupów pomezańskich, wykonano kamienny zarys fundamentów, a w roku bieżącym powstaje makieta zamku.

10 Prabuty - 20 lat wspólnie W podziemnych tunelach biegnących pod rynkiem, które stanowią unikatowy obiekt zabytkowy: wodociągi z XVIII wieku przeprowadzono prace zabezpieczające. Z wypowiedzi mieszkańców: Wodociągi to bardzo ciekawe miejsce, szkoda że tak niewielu Prabucian miało okazję je odwiedzić. Na zdjęciu wejście do tuneli.

11 Prabuty - 20 lat wspólnie W budynku Bramy Kwidzyńskiej od 2005 r. mieści się sala wystawowa im. Wernera Zebrowskiego z cennymi przedmiotami świadczącymi o dziejach miasta. W budynku Bramy Kwidzyńskiej od 2005 r. mieści się sala wystawowa im. Wernera Zebrowskiego z cennymi przedmiotami świadczącymi o dziejach miasta. Jest tu kolekcja obrazów przedstawiających wygląd miasta Riesenburg, a także dwie makiety: zamku biskupiego oraz dawnych Prabut. Jest tu kolekcja obrazów przedstawiających wygląd miasta Riesenburg, a także dwie makiety: zamku biskupiego oraz dawnych Prabut.

12 Prabuty - 20 lat wspólnie W mieście jest jeszcze wiele interesujących obiektów, świadczących o jego ciekawej przeszłości, które staraniem samorządu są - lub w najbliższej przyszłości będą - rewitalizowane. W mieście jest jeszcze wiele interesujących obiektów, świadczących o jego ciekawej przeszłości, które staraniem samorządu są - lub w najbliższej przyszłości będą - rewitalizowane. Na zdjęciu obok przywrócony ostatnio pomnik poświęcony doktorowi Krauze. Na zdjęciu obok przywrócony ostatnio pomnik poświęcony doktorowi Krauze.

13 Prabuty - 20 lat wspólnie Samorząd lokalny nie ustaje w swoich staraniach, aby przywrócić miastu jego dawną świetność. Samorząd lokalny nie ustaje w swoich staraniach, aby przywrócić miastu jego dawną świetność. Są już kolejne plany związane z pracami na zamku i w tzw. kościółku polskim oraz restauracją fontanny. Są już kolejne plany związane z pracami na zamku i w tzw. kościółku polskim oraz restauracją fontanny. Na ten temat mówił nam także p. Burmistrz. Na ten temat mówił nam także p. Burmistrz.

14 Prabuty - 20 lat wspólnie A jakie są w tym zakresie oczekiwania mieszkańców? A jakie są w tym zakresie oczekiwania mieszkańców? Zapytaliśmy, które z prabuckich obiektów i miejsc zabytkowych wymagają Ich zdaniem renowacji? Zapytaliśmy, które z prabuckich obiektów i miejsc zabytkowych wymagają Ich zdaniem renowacji? Oto wyniki ankiety:

15 Prabuty - 20 lat wspólnie Prezentacja została przygotowana przez grupę uczennic Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej w Prabutach w składzie od lewej: Prezentacja została przygotowana przez grupę uczennic Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej w Prabutach w składzie od lewej: - Martyna Krasińska (II d) - Agnieszka Śmietańska (II d) - Magda Przywitowska (II d) - Paulina Cieślak (II d) - Aleksandra Car (I e) - Katarzyna Kalka (I e) - Martyna Strześniewska (I e) Opiekun: Mariola Romel - Kosiedowska Opiekun: Mariola Romel - Kosiedowska


Pobierz ppt "Samorząd lokalny w trosce o rewitalizację miasta oraz odnowę i rekonstrukcję budowli zabytkowych. Gimnazjum im. M. Curie – Skłodowskiej Miasto i Gmina."

Podobne prezentacje


Reklamy Google