Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Papieski Rok Kolbiański 2011. 14 sierpnia 201r. mija 70 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Papieski Rok Kolbiański 2011. 14 sierpnia 201r. mija 70 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który jest."— Zapis prezentacji:

1 Dzień Papieski Rok Kolbiański 2011

2

3 14 sierpnia 201r. mija 70 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który jest wyjątkową postacią w panteonie wielkich Polaków XX wieku(...)Oddając hołd i szacunek tej wielkiej postaci, Senat RP ogłasza rok 2011 Rokiem Św. Maksymiliana.

4 Tylko miłość jest twórcza Św. Maksymilian Bł. Jan Paweł II

5 DZIECIŃSTWO I POCHODZENIE Mały Lolek Rajmund Kolbe

6 RODZINA- KOŚCIÓŁ DOMOWY

7 KAPŁAŃSTWO ŚW. MAKSYMILIAN W KAPLICY ( NIEPOKALANÓW)

8 KAPŁAN,BISKUP, KARDYNAŁ, PAPIEŻ...

9

10 KULT MATKI BOŻEJ

11 CAŁY TWÓJ, MARYJO....

12 EWANGELIZACJA ZDOBYĆ ŚWIAT DLA NIEPOKALANEJ

13 OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI! Stałem się takim wędrującym pasterzem, wędrującym papieżem i w ten sposób pragnę służyć Kościołowi w różnych krajach świata, wśród różnych ludów i narodów, tak jak mnie na to stać(JP II)

14 MIŁOŚĆ DO BOGA, KOŚCIOŁA I CZŁOWIEKA Człowieka trzeba mierzyć miarą SERCA. Sercem!(JP II)

15 MĘCZEŃSTWO... ŻYCIE KRÓTKIE, CIERPIENIA KRÓTKIE, A POTEM: NIEBO, NIEBO NIEBO. ODWAGI WIĘC! (ŚW.M.KOLBE) Cela śmierci św.Maksymiliana

16 ... I CIERPIENIE W nocy cierpienia krzyż jest pochodnią(JP II)

17 ŚWIĘTOŚĆ Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich Musze być świętym jak największym!(M.Kolbe)

18 DLA NIEPOKALANEJ ŻYCIE ODDAĆ – TO SZCZYT MIŁOŚCI

19 ŚWIATU(...)POTRZEBA BOŻYCH SZALEŃCÓW, KTÓRZY BĘDĄ SZLI PRZEZ ZIEMIĘ, JAK CHRYSTUS, JAK WOJCIECH CZY MAKSYMILIAN MARIA KOLBE(...)KTÓRZY BĘDĄ MIELI ODWAGĘ MIŁOWAĆ I NIE COFNĄ SIĘ PRZED ŻADNĄ OFIARĄ. (JAN PAWEŁ II)

20 Taki sam rozmiar S ANTO SUBITO – NATYCHMIAST ŚWIĘTY! Nie lękajcie się być świętymi! (Jan Paweł II)

21 Jeśli w ciągu kilku sekund nie nastąpi przekierowanie, kliknij tutaj.tutaj Taki sam rozmiar Głębokim pokojem napełnia mnie myśl o chwili, w której Bóg wezwie mnie do siebie – z życia do życia!(JP II)

22 DO ŚWIĘTOŚCI NIE SĄ KONIECZNE ANI BOGACTWA, ANI WYSOKIE STANOWISKA, ALE TYLKO ŚWIĘTE ŻYCIE DECYDUJE O WSZYSTKIM. KAŻDY WIĘC, KTO CHCE, MOŻE SIĘ UŚWIĘCIĆ.

23 (opracowała D.Macugowska)


Pobierz ppt "Dzień Papieski Rok Kolbiański 2011. 14 sierpnia 201r. mija 70 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, który jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google