Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA NR 316 im Astrid Lindgren. OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00-18.00 Zapewnia opiekę dzieciom przed i po lekcjach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA NR 316 im Astrid Lindgren. OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00-18.00 Zapewnia opiekę dzieciom przed i po lekcjach."— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA NR 316 im Astrid Lindgren

2 OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00-18.00 Zapewnia opiekę dzieciom przed i po lekcjach. Plan dnia uwzględnia zajęcia pozalekcyjne, posiłki, czas przeznaczony na odrabianie zadań domowych, odpoczynek, zabawy dowolne, pobyt na świeżym powietrzu oraz zajęcia tematyczne realizowane wg planu pracy świetlicy

3 WYSPOSAŻENIE SAL Sale dla dzieci sześcioletnich są podzielona na dwie strefy. W pierwszej ustawione są czteroosobowe stoliki dostosowane do wzrostu dzieci, druga przeznaczona jest do zabawy, wyposażona w sprzęt audiowizualny. Tu dzieci relaksują się po zajęciach, oglądają programy edukacyjne lub słuchają czytanych utworów.

4 Sale posiadają umywalkę, są usytuowane w pobliżu toalety dla chłopców i dla dziewczynek.

5 Są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki.

6 ZAJĘCIA DODATKOWE Dzieci sześcioletnie uczęszczają na lekcje języka angielskiego 2 razy po pół godz. w tygodniu

7 OPIEKA PSYCHOLOGA, PEDAGOGA, LOGOPEDY i REEDUKATORA. - praca indywidualna (rodzice, uczniowie) - praca z rodzinami - współpraca z instytucjami pomocowymi - konsultacje dla nauczycieli i wychowawców - ćwiczenia narządów mowy i percepcji słuchowej - rozwój mowy, myślenia i wzbogacanie słownika dziecka oraz pamięci słownej

8 OPIEKA MEDYCZNA - udzielanie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach - informowanie rodziców o stanie zdrowia dziecka - nadzór nad stanem higienicznym ucznia - badania przesiewowe (sprawdzenie wagi, wzrostu i wzroku) - pogadanki zdrowotne - profilaktyka próchnicy zębów – fluoryzacja zębów

9 PLAC ZABAW W okresie wiosenno-jesiennym dzieci korzystają z placu zabaw pod opieką wychowawców. Plac wyposażony jest w sprzęt dostosowany do wieku dzieci. W okresie zimowym dzieci bawią się na trampolinie i zjeżdżalni.

10 WYŻYWIENIE Stołówka szkolna wyposażona jest w stoliki o odpowiedniej wysokości i zapewnia dzieciom śniadanie, obiad i podwieczorek.


Pobierz ppt "SZKOŁA NR 316 im Astrid Lindgren. OPIEKA I BEZPIECZEŃSTWO Świetlica szkolna czynna jest w godz. 7.00-18.00 Zapewnia opiekę dzieciom przed i po lekcjach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google