Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„8 LISTOPADA-DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„8 LISTOPADA-DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA"— Zapis prezentacji:

1 „8 LISTOPADA-DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
„8 LISTOPADA-DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA!” Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu wraz z organizatorką Magdaleną Łoszkowską, zapraszają do obejrzenia relacji z imprezy 

2 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się wielka impreza pod hasłem „Zdrowe Śniadanie Daje Moc!”. Udział w niej wzięła ponad setka dzieci z kl. I-III oraz nauczyciele. Dzień rozpoczęliśmy od robienia kanapek, które potem powędrowały na „wyspę kanapkową”. Wszyscy uczniowie z radością i wielkim zaangażowaniem włączyli się we wspólne przygotowywanie tego najważniejszego w ciągu dnia posiłku.

3 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Po zrobieniu pysznych i zdrowych kanapek, wszyscy uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej na której odbyła się wspólna impreza, którą przygotowała i prowadziła pani Magdalena Łoszkowska - nauczyciel biblioteki. Na początek zaprezentowano dzieciom prezentację multimedialną pt. „Zdrowe śniadanie daje moc!” w której przedstawiono najważniejsze zasady dotyczące zdrowego odżywiania. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem poznawali poszczególne zasady, które warto stosować w swoim codziennym jadłospisie.

4 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Oprócz wspomnianej „wyspy kanapkowej” i prezentacji multimedialnej, uczniowie poznali „wyspę nabiałową”, „wyspę owocowo-warzywną” i „wyspę pustych kalorii”. Wszystkie wyspy budziły wielkie zainteresowanie. Dzieci podchodziły do stolików i poznawały różne produkty żywnościowe, zarówno te, które warto spożywać oraz takie, które należy w swoim jadłospisie ograniczać.

5 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Każdemu z punktów prezentacji dotyczących zdrowego odżywiania, towarzyszyły doświadczenia obrazujące wpływ niektórych produktów na nasz organizm. Kiedy dzieci na własne oczy przekonały się, jak niezdrowe jest picie napojów gazowanych oraz jedzenie słodyczy, obiecały, że będą te produkty w swojej diecie ograniczać.

6 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
W trakcie prezentacji, dzieci były bardzo zaskoczone faktem, że brud jest wokół nas pomimo, że często wydaje się nam, że jest czysto. Przy okazji zaprezentowano uczniom instrukcję prawidłowego mycia rąk. Chętne dzieci pokazały w oparciu o tę instrukcję w jaki sposób należy myć ręce, aby były one czyste. Kkkkkk

7 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Warto dodać, że do udziału w imprezie zaangażowane zostały również uczennice ze starszych klas, które w ciekawy sposób zaprezentowały dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. „ Na straganie” oraz wiersz Stanisława Jachowicza pt. „Chory kotek”. Dzięki temu nasi uczniowie wiedzą, gdzie można znaleźć warzywa oraz czym grozi obżarstwo.

8 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Po obejrzanych przedstawieniach, dzieci poznały „piramidę zdrowego żywienia”, gdzie w dokładny sposób przedstawiono w jakich ilościach powinno się spożywać produkty z poszczególnych grup żywności.

9 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Po przypomnieniu zdobytych wiadomości (dzieci zapamiętały je bezbłędnie), przy dźwiękach muzyki promującej zdrową żywność, wszyscy uczniowie przystąpili z chęcią do wspólnego śniadania. Stwierdziliśmy, że od dziś każdy z nas będzie jadł śniadanie codziennie i edukował w tym kierunku swoich rodziców i rodzeństwo. ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!

10 ZDROWE ŚNIADANIE DAJE MOC!
Mając na uwadze, jak niewiele osób spożywa śniadanie codziennie, postanowiliśmy wypromować nasze działania w tym kierunku w naszym środowisku lokalnym. Wiadomości o naszej imprezie pojawiły się na: Stronie internetowej szkoły (www.spnr4morag.szkolnastrona.pl) Gazecie Morąskiej (www.morag.wm.pl/132733,Dowiedzieli-sie-jak-zdrowo-nalezy-sie-odzywiac.html) Telewizji Morąg (www.tvmorag.pl/1,824-wiadomosci_ html) Mamy nadzieję, że informacje rozpowszechnione w lokalnych mediach przekonają wszystkich mieszkańców naszego miasta, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i należy je spożywać codziennie!


Pobierz ppt "„8 LISTOPADA-DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google