Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z wychowawczynią Ewą Machaj przyłączyli się do akcji edukacyjnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z wychowawczynią Ewą Machaj przyłączyli się do akcji edukacyjnej."— Zapis prezentacji:

1

2 We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z wychowawczynią Ewą Machaj przyłączyli się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Wszystkie dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wspólnego śniadania w klasie. Każde dziecko otrzymało listę produktów żywnościowych potrzebnych do przygotowania wspólnego posiłku. W przygotowaniu śniadania pomagały panie z kuchni, pani ze świetlicy i pani z biblioteki. Przyniesione produkty pobudziły apetyty dzieci. Ciekawe co z tego przygotujemy? Na pewno potrzebna będzie pomoc naszych pań kucharek.

3 Przy pomocy wychowawczyni, dziewczynki przygotowały i pięknie udekorowały stół do wspólnego posiłku. To też bardzo ważna rzecz, posiłek smakuje lepiej. Pierwsze smakołyki już na stole. Owocową łodzią ruszamy do krainy smakołyków … Prawda, że ciekawe? Muchomorek ?….. Skąd się tutaj wziął?

4 Wrota krainy otwiera 12 zasad prawidłowego odżywiania się. Opowiedziała nam o nich nasza pani. Wśród nich najbardziej zapamiętaliśmy 8 zasadę: „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.” Będziesz mieć siłę na cały dzień !

5 Oto wyspy, które odwiedziliśmy. Nasze pragnienia gasiły mleczne napoje, pyszne herbatki i sok. Dla łasuchów - wyspa deserowa: galaretki z owocami, jogurty i racuchy z jabłkami. Na wyspę warzywną zachęcały trzy wesołe myszki.

6 Kolorowe rarytasy na wyspie owocowej, to dopiero uczta! Jeszcze na dodatek wyspa pysznych kanapek! W całej klasie zapachniało zdrową żywnością.

7 Pora na mycie rąk i siadamy do stołu. Każdy zabrał z wyspy dla siebie coś co najbardziej lubi. Dzisiaj nie było mowy o marudzeniu, wszystko znikało ze stołu w oka mgnieniu.

8 Na śniadanie zaprosiliśmy panią dyrektor i naszego pana od zajęć komputerowych. Smakuje, prawda? Wspaniale obserwować jak śniadanie zaspokaja nie tylko głód, ale też pobudza apetyty dzieci, gdyż chętnie wychodziły po dokładkę.

9 Po śniadaniu pora na sprzątanie. Następnie pani poprosiła abyśmy przygotowali kartki z bloku i kredki. Usiedliśmy wygodnie w ławkach i każdy z nas narysował to, co najbardziej podobało się nam podczas wspólnego śniadania. Jak zawsze pomysłów mieliśmy pełną głowę. A oto nasze prace, w których najczęściej pojawiało się hasło: „Śniadanie daje moc”. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wielu wrażeń. Przy wspólnym śniadaniu dowiedzieliśmy się, że śniadanie to bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, o którym należy pamiętać codziennie.

10 Jabłonka, 8 listopada 2011 r. Za uwagę pięknie wszystkim dziękujemy, A za rok znów wspólne śniadanie w klasie zjemy. Wszystkim o tym opowiemy, Inne dzieci do akcji wciągniemy! Gdyż to bardzo ważna rzecz, By zdrowe śniadanie w szkole mieć! Klasa I a oraz nasza wychowawczyni Ewa Machaj


Pobierz ppt "We wtorek 8 listopada 2011 roku uczniowie klasy I a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jabłonce wraz z wychowawczynią Ewą Machaj przyłączyli się do akcji edukacyjnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google