Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Burzenie i budowanie Potężne budowle to wszystko cuda myśli naukowo-technicznej konstruktorów. Barbara Giża kl.II.LO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Burzenie i budowanie Potężne budowle to wszystko cuda myśli naukowo-technicznej konstruktorów. Barbara Giża kl.II.LO."— Zapis prezentacji:

1 Burzenie i budowanie Potężne budowle to wszystko cuda myśli naukowo-technicznej konstruktorów. Barbara Giża kl.II.LO.

2 Jak w środku wielkiego miasta zbudowano drapacz chmur Jak w środku wielkiego miasta zbudowano drapacz chmur. Gęsto zaludnione miasta można rozbudować tylko w górę trzeba jednak brać pod uwagę warunki klimatyczne, ukształtowanie i uzbrojenie terenu. Dzięki rozbudowanemu działowi fizyki mamy wiedzę potrzebną do konstrukcji budowli takich jak np. Drapacze chmur.

3 Jak wzniesiono w niebo najwyższy budynek świata. Najszybszą metodą wznoszenia wysokich budowli jest metoda ślizgowa w ten sposób buduje się za zwyczaj wysokie metalowe ścian, przy tej metodzie używa się szybko schnącego cementu który w krótkim czasie osiąga na tyle dużą wytrzymałość by unieść w gorę sunące deskowanie.

4 W jaki sposób cement wiąże pod wodą. Cement wiąże czyli twardnieje dlatego że wchodzi z wodą w reakcję chemiczną z wodą. Cement portlandzki jest stosowany pod wodą ze względu na swój skład „kontroluje” ilość wody z którą reaguje.

5 Jak sprężyć beton żeby powstałe wspaniałe budowle. Beton sprężony charakteryzuje się tym że w jego wnętrzu biegną stalowe kable, naciągnięte za pomocą dźwigników hydraulicznych próbując odzyskać swoją pierwotną długość, kable kurczą się i w ten sposób sprężają beton. Najlepszym przykładem wykorzystania tego betonu jest opera w Sydney Beton sprężony charakteryzuje się tym że w jego wnętrzu biegną stalowe kable, naciągnięte za pomocą dźwigników hydraulicznych próbując odzyskać swoją pierwotną długość, kable kurczą się i w ten sposób sprężają beton. Najlepszym przykładem wykorzystania tego betonu jest opera w Sydney

6 Jak spawać metalowe kable pod wodą. Istnieją dwa podstawowe sposoby cięcia metalu pod wodą: łukowo-tlenowe i przy użyciu materiałów wybuchowych. Ale by nurkowie mogli tego dokonać muszą się podać dekompresji by uniknąć choroby kesonowej która polega na bolesnej dolegliwości powodującej we krwi pęcherzyków gazu. Istnieją dwa podstawowe sposoby cięcia metalu pod wodą: łukowo-tlenowe i przy użyciu materiałów wybuchowych. Ale by nurkowie mogli tego dokonać muszą się podać dekompresji by uniknąć choroby kesonowej która polega na bolesnej dolegliwości powodującej we krwi pęcherzyków gazu.

7 Jak bezpiecznie zburzyć drapacz chmur. Burzenie drapaczy chmur w centrum miasta jest niezwykle niebezpieczne. Należy usunąć elementy konstrukcyjne, trzeba też zmontować ochronne deskowanie. Trzeba też odpowiednio rozmieścić ładunki wybuchowe wszystko to jest możliwe dzięki fizycznym obliczeniom wybitnych naukowców.

8 Rozbiórka elektrowni jądrowej. Rozebranie elektrowni jest trudne i długotrwałe. Na początku po unieruchomieniu elektrowni trzeba usunąć całe paliwo jądrowe z reaktora.Następnie trzeba zlikwidować wszystkie elementy konwencjonalnej elektrowni. Ostatni najbardziej kontrowersyjny etap, sposoby jego prowadzenia są różne w różnych krajach zazwyczaj zaplombowany reaktor pozostawia się na około 100 lat i w ten sposób pozwala mu się „odespać”

9 KONIEC Setny rok po otrzymaniu przez Einsteina nagrody Nobla został uznany rokiem fizyki. Z tej okazji postanowiłam przedstawić na za pomocą prezentacji slajdów jeden z najciekawszych działów fizyki, jakim jest Budownictwo i w jaki sposób w tym dziale można wykorzystać fizykę. Mam nadzieję że prezentacja dostarczyła państwu wiele wrażeń.


Pobierz ppt "Burzenie i budowanie Potężne budowle to wszystko cuda myśli naukowo-technicznej konstruktorów. Barbara Giża kl.II.LO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google