Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NOWOCZESNE SYSTEMY KONSTRUKCYJNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NOWOCZESNE SYSTEMY KONSTRUKCYJNE"— Zapis prezentacji:

1 NOWOCZESNE SYSTEMY KONSTRUKCYJNE
Politechnika Wrocławska Wydział Architektury i Urbanistyki Zakład Konstrukcji i Budownictwa Ogólnego Wrocław NOWOCZESNE SYSTEMY KONSTRUKCYJNE Prowadzący: prof. Janusz Rębielak Autorzy: Anna Godlińska, Magdalena Cichosz Rok III sem.VI rok akadem. 2002/2003

2 CENTRUM POMPIDOU

3

4

5 Elewacja od strony placu..

6 Elewacja od strony ulicy..

7 Struktura wnętrza

8

9

10

11

12 GŁÓWNY SZKIELET KONSTRUKCYJNY
Główny szkielet konstrukcyjny jest cofnięty w stosunku do fasady, dzięki czemu nie rzuca się tak bardzo w oczy i pozwala podziwiać budowle z wewnątrz i od zewnątrz poprzez delikatne szklane powłoki budynku.

13 STALOWE BELKI DŹWIGARÓW
Belki dźwigarów stanowią elementy łaczące stalowa konstrukcje.Są odlewem ze stali nierdzewnej.Dzięki temu ich kształt jest zgodny z układem sil w belce. Długość przęsła zależy od rozmiaru wykonanego odlewu.

14 GŁÓWNE SŁUPY KONSTRUKCYJNE.
Słupy ognioodporne wypełnia woda zapewniająca ich ochłodzenie w czasie pożaru.Słupy są otwarte od góry,co powoduje odparowywanie nagrzewającej się wody i zapobiega ich rozsadzaniu.

15 RUCHOME SCHODY. W tubie z hartowanego szkła, zwieszonej wzdłuż elewacji jak pomost dla łodzi ratunkowej przy burcie duzego statku, znajduja sie ruchome schody o długości 150m. Ze schodów można podziwiac najpiekniejsze widoki Paryża.

16 KRATOWNICA. Kratownica stropowa ze stalowych rur wzmacnia konstrukcję pomiędzy głównymi elementami stalowego szkieletu.

17

18

19

20

21

22 Zagospodarowanie działki

23 Przekrój

24 Schemat elewacji od strony ulicy

25 AKSONOMETRIA

26

27

28

29

30

31


Pobierz ppt "NOWOCZESNE SYSTEMY KONSTRUKCYJNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google