Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca ludzi związanych z wodą – NUREK

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca ludzi związanych z wodą – NUREK"— Zapis prezentacji:

1 Praca ludzi związanych z wodą – NUREK
Opracował: Kacper Kalinik kl. II c

2 Nurkowanie zawodowe jest zawodem, do obowiązków którego należą podwodne inspekcje, naprawy, budowa, czyszczenie i inne formy pracy. Ponieważ celem jest praca, a nie nurkowanie, nurkowie zawodowi idą tam, gdzie jest konkretna praca do wykonania. To rzadko oznacza ciepłe, tropikalne warunki. Zazwyczaj nurek zawodowy pracuje w zimnych wodach portowych.

3

4 2010r. Nurkowanie rekreacyjne w Morzu Czerwonym – Egipt 2010r.

5 Ponieważ celem nurkowania zawodowego jest praca, a nie nurkowanie samo w sobie, nurkowie zawodowi wykorzystują taki sprzęt podwodny, który najbardziej pasuje do aktualnego zadania.

6

7 Z gazami dostarczanymi z powierzchni, nurkowie zostają pod wodą tak długo, aż praca zostanie wykonana albo osiągną inny zaplanowany limit, po czym przechodzą odpowiednią dekompresję. Dekompresja to proces usuwania gazów nagromadzonych w organizmie nurka podczas oddychania w warunkach podwyższonego ciśnienia.

8 Komora dekompresacyjna

9 Najważniejsze wymagania dla nurka zawodowego:
Mieć ukończone 18 lat Posiadać odpowiedni stan zdrowia

10 Klasy nurkowania Nurek III klasy - jest uprawniony do wykonywania prac podwodnych na małych głębokościach, czyli do 20m. Nurek II klasy - jest uprawniony do wykonywania prac podwodnych na małych i średnich głębokościach, czyli łącznie do 50m. Nurek I klasy - jest uprawniony do wykonywania prac podwodnych głębinowych, oraz na małych i średnich głębokościach, czyli łącznie na głębokościach większych niż 50 m.

11 Nurek saturowany Nurek saturowany jest uprawniony do wykonywania bez ograniczeń wszelkich prac podwodnych. Takie uprawnienia wymagają już dużego doświadczenia, wiedzy i rozwagi. Nurek saturowany może bowiem wykonywać również prace niebezpieczne, na dużych głębokościach, również z użyciem materiałów wybuchowych.

12 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Praca ludzi związanych z wodą – NUREK"

Podobne prezentacje


Reklamy Google