Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Alkohol i papierosy –nasi wrogowie. Ile kalorii zawiera alkohol?  Alkohol ma dużo kalorii - i to kalorii pustych, czyli takich, które nie niosą ze sobą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Alkohol i papierosy –nasi wrogowie. Ile kalorii zawiera alkohol?  Alkohol ma dużo kalorii - i to kalorii pustych, czyli takich, które nie niosą ze sobą."— Zapis prezentacji:

1 Alkohol i papierosy –nasi wrogowie

2 Ile kalorii zawiera alkohol?  Alkohol ma dużo kalorii - i to kalorii pustych, czyli takich, które nie niosą ze sobą żadnych składników odżywczych. Najmniej kalorii ma wino wytrawne, najwięcej kalorii - piwo ciemne pełne Czy chcecie tak wyglądać???

3 Jak wyglądają płuca jak się pali ? Zdrowe płuca. Płuca palacza.

4 Jak się starze szybko starzeje człowiek który pali?  PALENIE PAPIEROSÓW niszczy urodę. Szara cera, żółtawe zęby i łamliwe włosy, nieświeży oddech - to obraz kobiety palącej. Dla urody jesteśmy w stanie zrobić wiele, dlaczego więc tak trudno zrezygnować nam z palenia papierosów?

5 Dlaczego się uzależniamy od alkoholu ?  Alkohol powoduje uwalnianie się endorfin w obszarach mózgu, odpowiedzialnych za powstawanie uczuć przyjemności i bycia nagradzanym. Białka o działaniu podobnym do opiatów są wydzielane w jądrze półleżącym i korze oczodołowej-czołowej w reakcji na spożycie alkoholu. Pierwszy raz zostało to bezpośrednio zaobserwowane u ludzi.

6 Przewietrz płuca przewietrz rodzinę  Zamiast siedzieć pod sklepem pić piwo czy wódkę i robić wstyd dzieciom porozmawiaj z nimi przeproś, pomóż. Dzieci najbardziej cierpią gdy rodzice mama czy tata piją to dla nich dramat te ciągłe kłótnie.Wiele dzieci jest też bitych przez ojców czasem też przez matki w stanie nietrzeźwości.Po co to komu? Nie lepiej za te pieniądze wydawanie na alkohol kupić coś sobie czy dzieciom ????? Często zadaje sobie to pytanie gdy w wiadomościach słucham co się dzieje na świecie.

7 Kim staje się ten co pije alkohol?  Był piękny i przystojny. To co z nim się stało jest po prostu niemożliwe a jednak.

8 Sposoby na rzucenie palenia  Wyrzuć z domu wszystkie papierosy i popielniczki. Zadbaj o czyste i świeże otoczenie w domu i pracy. Upierz swoje ubrania, firanki i zasłony, wyczyść siedzenia w samochodzie. Nie siedź w ciszy - włącz radio, telewizor, dużo rozmawiaj z innymi  Warto mieć w pobliżu pestki ze słonecznika lub dyni żeby zająć ręce. Pomocne są też: marchew do chrupania oraz paluszki i gumy do żucia. Postaraj się włączyć do diety więcej warzyw i owoców. Bardzo dobrze jest wypijać małymi łyczkami kilka szklanek wody niegazowanej dziennie. Można pić również soki owocowe, ale lepiej te z mniejszą zawartością cukru.

9 Sposoby na rzucenie nałogu picia alkoholu  W leczeniu alkoholizmu wykorzystuje się leki hamujące metabolizm alkoholu. Powodują one, że przy każdej próbie picia w organizmie gromadzi się trujący aldehyd octowy, który wywołuje ciężkie wymioty, bóle.  Dostępny bez recepty korzeń kudzu również hamuje przemiany alkoholu w wątrobie, ale jego działanie pozbawione jest przykrych działań niepożądanych.

10 Pamiętajcie!!! Alkohol i papierosy to zło prowadzące do wcześniejszego zgonu i do wielu chorób. AUTOR Kinga Kupiec


Pobierz ppt "Alkohol i papierosy –nasi wrogowie. Ile kalorii zawiera alkohol?  Alkohol ma dużo kalorii - i to kalorii pustych, czyli takich, które nie niosą ze sobą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google