Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Alkohol Narkotyki Papierosy aby spróbować - z ciekawości, żeby przypodobać się otoczeniu, aby zaistnieć w grupie, by stłumić wewnętrzny ból, cierpienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Alkohol Narkotyki Papierosy aby spróbować - z ciekawości, żeby przypodobać się otoczeniu, aby zaistnieć w grupie, by stłumić wewnętrzny ból, cierpienie."— Zapis prezentacji:

1

2 Alkohol Narkotyki Papierosy

3

4 aby spróbować - z ciekawości, żeby przypodobać się otoczeniu, aby zaistnieć w grupie, by stłumić wewnętrzny ból, cierpienie i poczuć się lepiej, żeby zapomnieć o problemach i kłopotach, w celu podejmowania kontaktów międzyludzkich, w tym seksualnych (dla odwagi), dla efektów, które są satysfakcjonujące, ponieważ alkohol jest łatwo dostępny.

5 Uzależnienie psychiczne to silna, niejednokrotnie nieodparta potrzeba stałego picia alkoholu lub wykonywania danej czynności, której niezaspokojenie nie prowadzi jednak do powstania objawów charakterystycznych dla zespołu odstawiennego.

6 Około 800 tys. ludzi jest uzależnionych od alkoholu. Ponad 2 mln. osób nadużywa alkoholu. Około 4 milionów osób żyje w rodzinach, w których z powodu powtarzającej się nietrzeźwości dochodzi do przemocy. Problemy alkoholowe obejmują około 15% mieszkańców naszego kraju. Alkohol jest w Polsce główną przyczyną zgonów i inwalidztwa osób w wieku 15-21 lat. Na leczenie odwykowe wydaje się rocznie ok. 120 mln zł. Szacunkowo, na 100 młodych ludzi 2-3 zostanie uzależnionych od alkoholu, a dla 30 będzie to powodem konfliktu z prawem, przemocy w rodzinie. Śmierć człowieka w wypadku drogowym powoduje stratę dla budżetu państwa 860 tys. zł, a leczenie rannego – 128 tys. zł.

7

8 ucieczka przed problemami, chęć poznania ciekawych doznań, łatwość w zdobyciu, lepsza zabawa, chęć dorównania znajomym, myśl, że są bardziej dorośli, przypodobanie się kolegom, przeżycia większego ryzyka

9 Uzależnienie od narkotyków to silna, niejednokrotnie nieodparta potrzeba stałego spożywania narkotyków, której niezaspokojenie prowadzi do spożycia następnej działki.

10

11 uzależnienie się, agresja, choroby psychiczne po zaprzestaniu spożywania, ciągła chęć brania więcej, pogorszenie naszego zdrowia: uszkodzenie: serca, wątroby, oczu, zębów, skóry, mózgu, konflikty z prawem, problemy rodzinne, odwrócenie się przyjaciół, znajomych

12

13 Zagrożenia ze strony narkotyków! niekorzystne pobudzenie naszego organizmu, tłumienie uczucia głodu, uzależnienie, wydostawanie się się bardzo szkodliwych substancji (np. :tlenku węgla, smoły, metanolu) wyniszczenia organizmu: rak płuc, ciągły kaszel, zawroty głowy, niedotlenienie mózgu, ciągłe bóle głowy, mniejsza odporność na wysiłek, wzrost ciśnienia tętniczego, przyśpieszenie rytmu serca

14

15 Na świecie 1 miliard ludzi pali papierosy, 80% palaczy mieszka w państwach najbiedniejszych i średniozamożnych, W XX wieku zażywanie wyrobów tytoniowych było przyczyną śmierci 100 mln ludzi, Prawie połowa dzieci na świecie oddycha powietrzem zatrutym przez dym tytoniowy, W dymie tytoniowym rozpoznano 4000 substancji chemicznych, z których ponad 50% jest RAKOTWÓRCZYCH, 29% Polaków powyżej 15 roku życia regularnie pali papierosy, W 2000 roku palenie tytoniu przyczyniło się do śmierci prawie 70 tyś ludzi.

16


Pobierz ppt "Alkohol Narkotyki Papierosy aby spróbować - z ciekawości, żeby przypodobać się otoczeniu, aby zaistnieć w grupie, by stłumić wewnętrzny ból, cierpienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google