Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O tym, że palenie powoli zabija wiemy nie od dziś. wiemy nie od dziś. Wdychanie dymu tytoniowego szkodzi jeszcze bardziej niż palenie i dlatego zanim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O tym, że palenie powoli zabija wiemy nie od dziś. wiemy nie od dziś. Wdychanie dymu tytoniowego szkodzi jeszcze bardziej niż palenie i dlatego zanim."— Zapis prezentacji:

1

2 O tym, że palenie powoli zabija wiemy nie od dziś. wiemy nie od dziś. Wdychanie dymu tytoniowego szkodzi jeszcze bardziej niż palenie i dlatego zanim zapalisz w obecności swoich bliskich - POMYŚL! i dlatego zanim zapalisz w obecności swoich bliskich - POMYŚL!

3

4

5

6

7 - jej dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, który jest potrzebny do prawidłowego wzrostu i rozwoju, - rozwijające się w jej łonie dziecko jest zmuszane do kontaktu z prawie substancji chemicznych, w tym 40 rakotwórczymi, które są zawarte w dymie tytoniowym, - dziecko rodzi się znacznie mniejsze i podatniejsze na choroby wieku niemowlęcego i wczesnodziecięcego w porównaniu z dziećmi, których mamy nie palą, - zwiększa się ryzyko komplikacji w czasie ciąży: samoistnego poronienia, porodu przedwczesnego, krwawień z dróg rodnych, łożyska przodującego, przedwczesnego odklejenia łożyska lub pęknięcia błon płodowych, a także ciąży pozamacicznej. - palenie przez matkę w ciąży znacznie zwiększa ryzyko urodzenia martwego dziecka, wczesnej śmierci noworodka lub zespołu nagłej śmierci niemowlęcia (tzw. śmierci łóżeczkowej).

8 Astma Otyłość Bulimia Alergie ADHD Zaburzenia uwagi Choroby nowotworowe Infekcyjne schorzenia układu oddechowego Reumatoidalne zapalenie stawów Nieswoiste zapalenia jelit Przewlekłe zapalenie ucha środkowego

9

10 Bierne palenie niesie więc za sobą identyczne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów. Bierne palenie niesie więc za sobą identyczne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów. Dlatego warto dbać o to by inni nie palili w otoczeniu niepalących i nie narażali ich zdrowia.

11

12

13 Płuca palacza Płuca nie palącego

14

15 Warto mieć pod ręką zdrową, niewielką przekąskę – pestki dyni, marchew, suszone i świeże owoce, pić dużo wody i niskosłodzonych soków owocowych, ręce powinny być cały czas czymś zajęte, aby wyeliminować odruch sięgania po papierosa. Może to być długopis, rurka, wykałaczka albo atrapa papierosa. warto zadbać o większą aktywność fizyczną, zacząć uprawiać jakiś sport lub chociaż więcej spacerować. Wysiłek fizyczny pomoże zwalczyć stres i uaktywni endorfiny – hormony szczęścia. Sposoby i sztuczki rzucania palenia…

16 Oni znaleźli właściwe rozwiązanie - rzucili palenie…

17 Drogi Palaczu! Piszę ten list, by zachęcić Cię do rzucenia palenia papierosów. Piszę ten list, by zachęcić Cię do rzucenia palenia papierosów. Wiele osób teraz rzuca palenie, ponieważ bardzo często odgrywa się Wiele osób teraz rzuca palenie, ponieważ bardzo często odgrywa się to na zdrowiu nie tylko osoby palącej, ale także osób w jego otoczeniu. Gdy palisz w domu, dym papierosowy dostaje się do płuc domowników Gdy palisz w domu, dym papierosowy dostaje się do płuc domowników i działa tak samo, jakby to oni palili. Tytoń wywołuje nie tylko śmiertelnego i działa tak samo, jakby to oni palili. Tytoń wywołuje nie tylko śmiertelnego raka płuc i skóry, ale też zaburzenia działania mózgu. Wyglądasz starzej, raka płuc i skóry, ale też zaburzenia działania mózgu. Wyglądasz starzej, a twoje zęby nabierają żółtego koloru i masz nieświeży oddech. Nie zdajesz sobie pewnie sprawy ile to Cię kosztuje, a zdrowie jest bezcenne! Jeden papieros zabiera ci pięć godzin życia! Jeden papieros zabiera ci pięć godzin życia! Chodzi również o sytuację finansową. Rocznie "spalasz" kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przemyśl mój list, i zastanów się, czy warto palić ? Przemyśl mój list, i zastanów się, czy warto palić ? Pozdrawiam Cię serdecznie Pozdrawiam Cię serdecznie Niepalący Niepalący

18 Autorzy : Aleksandra Krzewska Eliza Mączyńska Eliza Mączyńska Martyna Janiak Martyna Janiak Pod kierunkiem p. Joanny Gołębiewskiej


Pobierz ppt "O tym, że palenie powoli zabija wiemy nie od dziś. wiemy nie od dziś. Wdychanie dymu tytoniowego szkodzi jeszcze bardziej niż palenie i dlatego zanim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google