Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTEGRACJA – „WSPÓLNIE POZNAJEMY ŚWIAT”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTEGRACJA – „WSPÓLNIE POZNAJEMY ŚWIAT”"— Zapis prezentacji:

1 INTEGRACJA – „WSPÓLNIE POZNAJEMY ŚWIAT”

2 CELE Wszechstronny rozwój i przygotowanie do codziennego życia.
Kształtowanie tolerancji, wrażliwości, wyrozumiałości, otwartości i zrozumienia dla innych. Wspieranie we wszystkich sferach rozwojowych. Indywidualizacja potrzeb i możliwości każdego dziecka. Integracja ze środowiskiem lokalnym. Nawiązanie współpracy pomiędzy placówkami do których uczęszczają dzieci niepełnosprawne.

3 Opis Dobrej Praktyki Współpraca z Ośrodkiem Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej została rozpoczęta od zaproszenia podopiecznych wyżej wymienionej placówki na uroczyste obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Od tamtej pory nasze kontakty odbywają się systematycznie. Ze spotkań tych narodziła się ściślejsza współpraca z wychowankami i opiekunami Ośrodka Adaptacyjnego. Zajęcia i zabawy integrujące wszystkie dzieci odbywają się na terenie naszego przedszkola jak i ośrodka. Spotkania integracyjne z podopiecznymi Ośrodka Adaptacyjnego odbywają się raz w miesiącu.

4 SĄ TO SPOTKANIA Z CYKLU

5 MUZYKOTERAPIA

6 ZABAWY RUCHOWE

7 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

8 BALE

9 FESTYNY

10 SPOTKANIA TEATRALNE

11 SPOTKANIA OKAZJONALNE

12 UCZESTNICY Uczestnikami są dzieci uczęszczające do grup integracyjnych Miejskiego Przedszkola Nr 47, oraz podopieczni Ośrodka Adaptacyjnego Dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śl.

13 czas realizacji od 2009 roku do nadal

14 EFEKTY Dostrzeganie potrzeb edukacyjnych dziecka
z niepełnosprawnością. Pełniejsza stymulacja rozwoju, aktywności i samodzielności dziecka niepełnosprawnego poprzez stosowanie różnorodnych metod pracy. Zwiększenie świadomości i wiedzy na temat autyzmu i niepełnosprawności. Rozwinięcie wiedzy na temat sposobu nawiązywania prawidłowej relacji pomiędzy dziećmi i ich rodziców. Integracja dzieci uczęszczających do różnych placówek.

15 WPŁYW NA DZIECI Dzięki realizacji tych działań dzieci zdrowe integrują się z dziećmi niepełnosprawnymi. Rozumieją potrzeby swoich niepełnosprawnych kolegów. Potrafią ze sobą przebywać w naturalny i nieskrępowany sposób. Nabywają uczucia empatii i zrozumienia dla innych. Wykazują chęć niesienia pomocy słabszym. Potrafią okazywać radość ze wspólnej zabawy.

16 WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM LOKALNYM
Udział w różnych spotkaniach, przeglądach i konkursach organizowanych przez instytucje lokalne. Wśród nich należy wymienić:

17 Festiwal piosenki zimowej dla dzieci niepełnosprawnych „Kryształowy sopelek”

18 Festiwal piosenki dla dzieci niepełnosprawnych „DO-RE-MI”

19 Festiwal piosenki dla dzieci niepełnosprawnych „Jesienne Klimaty”

20 Udział dzieci w między przedszkolnych konkursach

21 Olimpiada Sportowa Dla Dzieci Niepełnosprawnych

22 Współpraca ze Szkołą Podstawową nr2 i nr 21 w Rudzie Śl.

23 Współpraca z Gimnazjum nr 6 w Rudzie Śl.

24 Współpraca z Biblioteką – filia nr 21 w Rudzie Śl.

25 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "INTEGRACJA – „WSPÓLNIE POZNAJEMY ŚWIAT”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google