Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kuala Lampur - stolica Malezji i jej największe miasto, położone w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Od 1990 roku miasto gościło wiele międzynarodowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kuala Lampur - stolica Malezji i jej największe miasto, położone w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Od 1990 roku miasto gościło wiele międzynarodowych."— Zapis prezentacji:

1

2 Kuala Lampur - stolica Malezji i jej największe miasto, położone w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Od 1990 roku miasto gościło wiele międzynarodowych imprez sportowych, politycznych i kulturalnych, w tym Igrzyska Wspólnoty Narodów 1998 i zawody Formuły 1. Ponadto, Kuala Lumpur jest siedzibą najwyższych bliźniaczych budynków na świecie, Petronas Towers, które stały się charakterystycznym symbolem rozwoju przyszłej Malezji.

3 Bliźniacze wieże w Kuala Lumpur stolicy Malezji (wysokość 452 m)są jednymi z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.

4 Centrum Handlowe w Malezji znacznie różni się od naszego w Polsce. Jest przestrzenne i dobrze zbudowane. Kilka pięter, na których znajdują się sklepy znacznie ułatwia zakupy. Ale jak to w Galerii ciężko zapamiętać gdzie znajduje wybrany przez nas sklep.

5 DataPolska nazwaOryginalna nazwa 1 styczniaNowy RokHari Tahun Baru Styczeń / lutyChiński Nowy Rok - Marzec / kwiecień - Hari Raya Puasa 1 majaŚwięto PracyHari Buruh 27 majaDzień Vesak - 5 czerwcaurodziny Yang di- Pertuan Agong (króla) - Lipiec / sierpień - Hari Raya Haji 31 sierpniaŚwięto narodoweHari Merdeka Październik / listopad - Deepavali 17 grudniaurodziny Mahometa - 25 grudniaBoże Narodzenie -

6 Temperatury w ciągu roku niewiele się zmieniają, a wilgotność powietrza jest przez cały rok naprawdę wysoka (niższa w wysoko położonych regionach). Ponieważ wahania temperatury w ciągu dnia są właściwie niezauważalne, nocami może być nieprzyjemnie duszno. Nieco chłodniej jest na wyżej położonych obszarach, gdzie pada więcej i słońce mniej świeci. Dzienne temperatury wynoszą tam przeciętnie ok. 20°C, a nocami spadają do ok. 15°C.

7 Turystów zachwycają znajdujące się w stolicy 2 bliźniacze wieże. Można także odbyć wycieczkę po świątyniach malezyjskich lub odwiedzić słynącą z „ cudów ” dzielnicę chińską. Będąc w Malezji nie sposób ominąć parku narodowego Taman Negra. Bogatą kulturę i różne grupy etniczne spotkamy zaś na Borneo. By zwiedzić Wielką Jaskinię – największą w tym rejonie świata – należy udać się do parku Niah Caves.

8 Państwo obejmuje dwa terytoria oddzielone Morzem Południowochińskim, południową część Półwyspu Malajskiego oraz północną część wyspy Borneo. Ukształtowanie terenu jest podobne w obu częściach – nadmorskie równiny przechodzą w gęsto zalesione zbocza gór. Malezja znajduje się w strefie klimatu równikowego. Nawiedzają ją południowo- zachodnie (od kwietnia do października) oraz intensywniejsze, północno-zachodnie monsuny ( od października do lutego )

9 W Malezji najpopularniejszym sportem jest badminton. Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki ; gra rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,524 m; lotka o masie od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych). Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub drużyn wygrywa dwa sety. Badminton jest grą, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna.

10 Roti Canai Bardzo cieniutkie, naleśnikowe ciasto, wielokrotnie składane. Powstaje poprzez kilkukrotne obracanie ciasta w dłoniach (podobnie jak wyrabia się ciasto na pizzę) rozciągając na blaszanym stole. Następnie taki „naleśnik” kładzie się na rozgrzanej blasze i smaży z obu stron przez kilka minut. Plain roti canai (czyli zwykłe roti) podawane jest z sosami, a pozostałe wersje mogą być z czosnkiem, cebulą czy innymi dodatkami w środku.

11 Kurczak tandoori - Danie pochodzi z Indii. Jest to zwykły kurczak, który został wiele godzin wcześniej zamarynowany w specjalnych przyprawach, które nadają mu charakterystyczny czerwony kolor, z jogurtem. Potem pieczony jest w specjalnym glinianym piecu o kształcie dyni, którego nazwa to tandoor. Do zestawu podawanego na specjalnej blaszanej tacy najczęściej dodają placek naan, ostry i łagodny sos, kilka plasterków świeżego ogórka i cebuli.

12 Owoce morza i ryby z grilla - Wieczorami preferują (zwłaszcza nad morzem) coś lekkiego na ząb, a zatem wszelkiego rodzaju ryby i owoce morza z grilla doskonale się nadają. Starają się za każdym razem zaskakiwać nas czymś, czego nie jedliśmy wcześniej zatem warto skosztować red snapper’a.

13


Pobierz ppt "Kuala Lampur - stolica Malezji i jej największe miasto, położone w środkowej części Półwyspu Malajskiego. Od 1990 roku miasto gościło wiele międzynarodowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google