Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czas PAST CONTINUOUS jest stosowany w odniesieniu do czynności niedokonanych, tzn. nie interesuje nas zakończenie danej czynności, ale sam fakt trwania,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czas PAST CONTINUOUS jest stosowany w odniesieniu do czynności niedokonanych, tzn. nie interesuje nas zakończenie danej czynności, ale sam fakt trwania,"— Zapis prezentacji:

1

2 Czas PAST CONTINUOUS jest stosowany w odniesieniu do czynności niedokonanych, tzn. nie interesuje nas zakończenie danej czynności, ale sam fakt trwania, odbywania się tej czynności. 1 Bardzo charakterystyczne dla tego czasu są zdania z WHILE(podczas), WHEN(kiedy); są to zdania, w których jedną czynność przerywa druga lub jedna towarzyszy drugiej, 2 Ex: When I was having a shower the telephone rang – kiedy brałam prysznic, zadzwonił telefon 1 i 2 Siuda, Janusz „ Gramatyka angielska”, ANGLOMAN, 1992.

3 Wzór zdania twierdzącego: PODMIOT+WAS/WERE+CZASOWNIK Z KOŃCÓWKĄ – ING+...+OKREŚLENIE CZASU 3 3 Siuda, Janusz „ Gramatyka angielska”, ANGLOMAN, 1992.

4 Charakterystyczne określenia czasu 4 : ALL DAY YESTERDAY-cały dzień wczoraj ALL NIGHT( AFTERNOON etc.) całą noc(popołudnie itd.) FROM 10 TO 12 - od 10 do 12 YESTERDAY AT 8- wczoraj o 8 LAST NIGHT AT 9- wczoraj w nocy o 9 4 Siuda, Janusz „ Gramatyka angielska”, ANGLOMAN, 1992.

5


Pobierz ppt "Czas PAST CONTINUOUS jest stosowany w odniesieniu do czynności niedokonanych, tzn. nie interesuje nas zakończenie danej czynności, ale sam fakt trwania,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google