Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Runo – najniższa warstwa. Tworzą ją nieduże rośliny, takie jak: mchy, paprocie, jagody, grzyby, poziomki, trawy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Runo – najniższa warstwa. Tworzą ją nieduże rośliny, takie jak: mchy, paprocie, jagody, grzyby, poziomki, trawy."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Runo – najniższa warstwa. Tworzą ją nieduże rośliny, takie jak: mchy, paprocie, jagody, grzyby, poziomki, trawy.

5 Podszyt – następna warstwa składająca się z krzewów (maliny, jeżyny, jałowce) i młodych drzewek.

6 Młode drzewa – ostatnia najwyższa warstwa. Tworzą ją drzewa wysokie.

7 Rodzaje lasu

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17 Nigdy nie zbliżaj się do dzikich zwierząt, które przed tobą nie uciekają, chociaż zwykle boją się ludzi. Takie nietypowe zachowanie może być objawem niezwykle groźnej choroby – wścieklizny! Koniecznie poinformuj dorosłych o takim spotkaniu.

18

19 Znaczenie lasu w środowisku. 1. Drzewa produkują tlen potrzebny człowiekowi i zwierzętom do oddychania. 2. Las oczyszcza zatrute powietrze, ponieważ liście drzew zatrzymują różne zanieczyszczenia. 3. W lesie wiele zwierząt znajduje pokarm i schronienie. 4. Las to zbiornik wilgoci, gdyż rośliny pobierają korzeniami wodę z ziemi, a następnie wydalają ją przez liście do atmosfery. 5. Gęste gałęzie drzew powodują, że w lesie jest małe nasłonecznienie i nie ma silnych wiatrów. 6. Dla człowieka las jest miejscem wypoczynku oraz źródłem drzewa, grzybów i owoców leśnych.

20 Koniec Dziękuję za uwagę. Prezentację przygotowała Ewa Kiełtyka


Pobierz ppt "Runo – najniższa warstwa. Tworzą ją nieduże rośliny, takie jak: mchy, paprocie, jagody, grzyby, poziomki, trawy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google