Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Francisco Goya y Lucientes

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Francisco Goya y Lucientes"— Zapis prezentacji:

1 Francisco Goya y Lucientes
i jego obrazy

2 „Kolos” „Ale to na razie pomysł, wizja, cień obrazu,
To jego coloso, ten gigante, zielonobrązowy, Czarnoszary, a przecież pełen migotliwego blasku, Z drobiną figurką ludzką w potwornej paszczy. Ale ta wizja, ten cień przeoblecze się w kształty I ożyje. Francisco Goya wywlecze swego olbrzyma Z ciemnej otchłani na światło dzienne, ale Nie będzie to światło dnia, tylko blady półcień.” (Lion Feutchtwanger)

3 „Kolos”

4 Maja „Maja ubrana” i „Maja naga” to jedne z najbardziej zagadkowych obrazów tego malarza. Piękna kobieta o czarnych włosach i dużych oczach leży w niedbałej pozie wsparta o poduszki. Ma na sobie lekką, białą suknię. Drugi z portretów przedstawia kobietę w identycznej pozie, ale nagą. Obrazy te zostały namalowane na zlecenie Godoya, królewskiego ministra. Do tej pory historycy sztuki zastanawiają się, kim były przedstawione na obrazach kobiety. Dzieła te zostały nazwane obscenicznymi i postawiły go przed sądem Inkwizycji hiszpańskiej.

5 „Maja ubrana”

6 „Maja naga”

7 Inne ważne dzieła mistrza
Rozstrzelanie powstańców madryckich Mleczarka z Bordeaux Pies Polowanie Karol III Kukła Sebastian Martinez Portret Rodziny królewskiej Księżna Alby Hrabina Chinchon


Pobierz ppt "Francisco Goya y Lucientes"

Podobne prezentacje


Reklamy Google