Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podkreślane urody kolorem czyli w jaki sposób dobierać kolory do swojego typu urody?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podkreślane urody kolorem czyli w jaki sposób dobierać kolory do swojego typu urody?"— Zapis prezentacji:

1 Podkreślane urody kolorem czyli w jaki sposób dobierać kolory do swojego typu urody?

2 Dlaczego kolor jest tak ważny w kreowaniu wizerunku? 1. Są kolory, w których wyglądamy atrakcyjniej, młodziej, twarz jest pełna blasku, świeża, Są też takie w których nie jest nam do twarzy, które dodają lat, a twarz wygląda na zmęczoną, bladą. 2. Odpowiednio dobrany do typu urody makijaż, kolor włosów i strój tworzy spójny wizerunek.

3 Typy urody/ typy kolorystyczne Ciepłe: WIOSNA – w przyrodzie przeważają barwy pochodne żółtej. Pani Wiosna – bladość karnacji (lekko zaróżowiona), włosy w kolorze złotego blondu, oczy jasnozielone, niebieskie, piwne, jasne rzęsy i brwi. JESIEŃ – przeważają ciepłe barwy ziemi. Pani Jesień - karnacja złocistobeżowa, skłonność do piegów, włosy od rudozłotego do kasztanowego, oczy piwne, zielone.

4 Typy urody/ typy kolorystyczne Zimne: LATO – w przyrodzie dominują kolory podbarwione błękitem, wyblakłe od upałów. Pani Lato – włosy, brwi mają odcień popielaty, cera delikatna, szaro-oliwkowa, oczy szarozielone, szaroniebieskie, szare, niebieskie. ZIMA – przeważają czyste i kontrastowe kolory zimne. Pani Zima - karnacja jasna, porcelanowa lub oliwkowa, ciemne włosy, brwi i rzęsy, oczy czarnobrązowe, niebieskie.

5 Pani Zima

6

7 Pani Lato

8 Pani Lato II

9 Pani Wiosna

10 Pani Jesień

11 Podsumowanie: Typy urody dzielą się na ciepłe i zimne. Kolor włosów, garderoby i makijaż dobrane do typu urody tworzą spójność wizerunku. Każdy kolor możemy nosić, ale musi on być w odpowiednim odcieniu.


Pobierz ppt "Podkreślane urody kolorem czyli w jaki sposób dobierać kolory do swojego typu urody?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google