Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH im"— Zapis prezentacji:

1 MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH im
MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH im. PUSZKINA W MOSKWIE Музей изобразительных искусств им. А.С. Пушкина

2 Muzeum Sztuk Pięknych im. A. S
Muzeum Sztuk Pięknych im. A.S. Puszkina (Музей изобразительных искусств им. А.С. Пушкина) to największe muzeum sztuki europejskiej w Moskwie mieszczące się w czterech budynkach przy ul. Wołchonka, nieopodal Kremla i Cerkwi  Chrystusa Zbawiciela oraz dwóch dalszych w innych częściach miasta. Muzeum określa się czasem jako Muzeum Puszkina, co jest mylące - ekspozycja nie ma żadnego związku z osobą słynnego rosyjskiego poety Aleksandra Siergiejewicza Puszkina.

3 Na kompleks Muzeum Puszkina składają się budynek główny, Galeria Europejskiej i Amerykańskiej Sztuki XIX i XX wieku, Muzeum Prywatnych Kolekcji, Edukacyjne Muzeum Sztuki Odlewów Gipsowych im. Iwana Cwietajewa, Mieszkanie Światosława Richtera oraz Ośrodek Edukacyjny MUSEYON. Od 1981 roku Muzeum Puszkina gości doroczny międzynarodowy festiwal muzyki Wieczory Grudniowe Światosława Richtera.

4 PRZYKŁADOWE EKSPONATY:
Zdjęcie u góry przedstawia fragment wiernej gipsowej kopii watykańskiego Dobrego Pasterza, która znajduje się w muzeum Puszkina w Moskwie. 

5 Rembrandt przedstawiony epizod zaczerpnął z Nowego Testamentu z Ewangelii św. Jana. Według niej Chrystus po ukrzyżowaniu miał objawić się swoim uczniom. Jeden z nich św. Tomasz nie uczestniczył w spotkaniu i po zrelacjonowaniu mu co się stało nie uwierzył swoim towarzyszom. Wówczas wypowiedział słowa: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladów gwoździ i nie włożę palca mego miejsce gwoździ, i nie włożę reki mojej do boku Jego, nie uwierzę (J. 21,25)

6 Dziewczyna sprzedająca owoce – powstały w 2. poł. XVII w
Dziewczyna sprzedająca owoce – powstały w 2. poł. XVII w. obraz autorstwa hiszpańskiego malarza barokowego Bartolomé Estebana Murilla.

7 Czerwona winnica to obraz Vincenta van Gogha namalowany w początkach listopada 1888 r.

8 KILKA ZDJĘĆ WNĘTRZA

9

10

11 Dziękuję za uwagę Mirosław Jadach


Pobierz ppt "MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google