Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technologia informacyjna a prawo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technologia informacyjna a prawo"— Zapis prezentacji:

1 Technologia informacyjna a prawo
Magda Baran 1B

2 Prawo autorskie pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo przepisy upoważniające autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.

3 Utwór Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego. Jest to każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia.

4 Licencje i ich rodzaje freeware shareware trail demo postcardware
adware powszechna licencja GNU public domain

5 Osoby łamiące zabezpieczenia nazywa się też crackerami
Osoby łamiące zabezpieczenia nazywa się też crackerami. Hakerzy skupieni w społeczności hakerskiej używają terminu cracker dla odróżnienia się od przestępców, z kolei crackerzy terminu haker używają na określenie włamywaczy sieciowych. Grozi za to 2 lata więzienia. Hacking

6 Podrzucenie Wirusa Polega na podrzuceniu użytkownikowi groźnej, dla niego aplikacji, która ma na celu zablokowanie lub kradzież danych. Za ten występek w polskim kodeksie karnym obowiązuje kara do 3 lat pozbawienia wolności.

7 Phreacking Polega na kradzeniu impulsów telefonicznych. Podczas tego występku wykorzystywane są różne metody hackingu. Ten występek również jest karany.

8 Piractwo komputerowe Działalność polegająca na nie przestrzeganiu prawa autorskiego. Polega na bez prawnym kopiowaniu programów, filmów, gier komputerowych. W Polsce taka działalność jest karalna.


Pobierz ppt "Technologia informacyjna a prawo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google