Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sztuka sieci czyli net art

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sztuka sieci czyli net art"— Zapis prezentacji:

1 Sztuka sieci czyli net art
Przygotowały: Kinga Dobosz Marta Jaskuła Agnieszka Kasperek

2 Internet Internet (ang. International - globalna, międzynarodowa; network - sieć, również spotykany zapis: łac. inter - między, ang. net - sieć; dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infastrukturze.

3

4 To właśnie z Internetem, narzędziem, które jest współcześnie najbardziej popularne do wszelkich rodzajów kontaktów międzyludzkich,nauki i szeroko pojętej rozrywki wiąże się pojęcie net artu.

5 NET ART Takim mianem określa się strony internetowe, które są poświęcone sztukom plastycznym i architekturze. Prototypem net artu były maile art czyli istniejące już od ponad 30 lat sztuka poczty.

6

7 POLSKI NET ART W Polsce net art zaczął rozwijać się stosunkowo niedawno. Można powiedzieć, iż forma ta nie cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju. Tego typu przedsięwzięcie próbowała tworzyć Donajski „Digital Gallery”.

8 Również w Polsce niestety stosunkowo rzadko, powstają tego typu projekty internetowe. Jednym z osttanich jest ASCII Labirytny. Jest to labirynt, który składa się z różnych sentencji, cytatów i mądrości powiązanych ze sobą w rozmaity sposób. Aforyzmy zamieszczają sami internauci, co oznacza, że biora udział w tworzeniu strony.

9

10 Strony dotyczące net artu:


Pobierz ppt "Sztuka sieci czyli net art"

Podobne prezentacje


Reklamy Google