Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą JESTEŚMY GŁOSEM DZIECI I MŁODZIEŻY CHORYCH NA CUKRZYCĘ I ICH OPIEKUNÓW! OD WIELU LAT WALCZYMY O GODNE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą JESTEŚMY GŁOSEM DZIECI I MŁODZIEŻY CHORYCH NA CUKRZYCĘ I ICH OPIEKUNÓW! OD WIELU LAT WALCZYMY O GODNE."— Zapis prezentacji:

1

2 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą JESTEŚMY GŁOSEM DZIECI I MŁODZIEŻY CHORYCH NA CUKRZYCĘ I ICH OPIEKUNÓW! OD WIELU LAT WALCZYMY O GODNE ŻYCIE MŁODYCH POLSKICH DIABETYKÓW! Z NASZEJ POMOCY SKORZYSTAŁY TYSIĄCE DZIECI I MŁODZIEŻY CHORYCH NA CUKRZYCĘ I ICH RODZINY! SPRAWIAMY, ŻE CUKRZYCA POZWALA NORMALNIE ŻYĆ...

3 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Rok założenia 1996 Od 2004 roku – Organizacja Pożytku Publicznego Obecnie liczy ponad 350 członków z całej Polski Siedziba Gliwice

4 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą reprezentowanie środowiska dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę przed administracją publiczną - konsultacje społeczne aktów prawnych, przełamywanie barier dla młodych diabetyków w mediach oraz życiu społecznym reprezentowanie środowiska w publicznych debatach na temat leczenia cukrzycy,

5 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą organizowanie wakacyjnych Turnusów Rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z cukrzycą organizowanie śródrocznych trzy i czterodniowych środowiskowych Warsztatów szkoleniowych, terapeutycznych i integracyjnych dla dzieci młodszych z rodzinami oraz dzieci starszych i młodzieży.

6 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Ponadto prowadzimy działania podnoszące jakość opieki medycznej oraz organizujemy i zapewniamy finansowanie profilaktyki i rehabilitacji zdrowotnej oraz społecznej – Projekt ciągłej edukacji, profilaktyki i rehabilitacji dzieci i młodzieży z cukrzycą, NZOZ Diasomed, Warsztaty Edukacyjno-Rehabilitacyjne,

7 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Propagujemy najnowsze osiągnięcia nauki i techniki w zakresie leczenia, prowadzenia i obsługi cukrzycy – portal WWW.MOJACUKRZYCA.PL Inicjujemy działania edukacyjne w społeczeństwie propagujące problemy dzieci i młodzieży z cukrzycą – wydawnictwa (Zeszyt samokontroli, ulotki i materiały edukacyjne, bilboardy)

8 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą W ciągu kilkunastoletniej działalności odbyło się: 31 turnusów edukacyjno – rehabilitacyjnych, w których wzięło udział 4500 uczestników 42 warsztatów terapeutyczno – edukacyjnych, w których wzięło udział 2650 uczestników W roku 2008 – 441, w roku 2009 – 350 osób Nowatorskie formy: hippika, żeglarstwo, turystyka górska i rowerowa, jogging, nordic walking

9 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą OSTATNIE DZIAŁANIA: Monitorowanie realizacji Programu Pompowego - Pompowa Mapa Polski, konsultacje z Ministerstwem Zdrowia i Narodowym Funduszem Zdrowia, materiały prasowe, radiowe i telewizyjne Batalia o analogii długodziałające – Lantus, Levemir – udział w debatach publicznych i medialnych, korespondencja z Ministerstwem Zdrowia oraz LIST DZIECI

10 Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą OSTATNIE DZIAŁANIA: Wystąpienia w sprawie wyrównania szans dla dzieci przewlekle chorych w konkursach przedmiotowych - konsultacje z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Kuratoriami z całej Polski, Batalia o przedłużenie okresu refundacji wkłuć do pomp do 26 roku życia udział w debatach publicznych i medialnych, korespondencja z Ministerstwem Zdrowia Akcja CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC!

11 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! PREMIERA - 14 LISTOPADA 2009 – ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY PUBLICZNA PREZENTACJA – 15 LISTOPADA 2009 – RYNEK, KRAKÓW – MARSZ DIABETYKÓW PATRONATY AKCJI

12 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! Elżbieta, od 23 lat choruje na cukrzycę niedawno nie wpuszczono jej do pubu w Bielsku Białej tylko dlatego, że jest chora. Właściciele tłumaczyli się, że jej widok może być nieprzyjemny dla innych gości a do tego być może cukrzyca jest zaraźliwa.

13 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! Ela, 28 letnia mieszkanka Katowic, Kilka miesięcy temu na ulicy w środku dużego miasta miała silne niedocukrzenie. Traciła równowagę i świadomość. Nikt z przechodniów nie zareagował. Ela miała jednak szczęście. Zauważył ją przechodzący przypadkiem mężczyzna, który jest ojcem dziecka chorego na cukrzycę.

14 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! Takie zdarzenia oraz informacje docierające do Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą od zwykłych ludzi były powodem opracowania ulotki pod tytułem Cukrzyca – nie bądź obojętny, możesz pomóc!

15 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! Zawiera ona podstawowe informacje o cukrzycy, a przede wszystkim o stanach niebezpiecznych dla chorego, szczególnie jeśli zdarzą się w miejscach w publicznych. W publikacji graficznie przedstawiono sposoby zachowania się cukrzyka w stanie niedocukrzenia – hipoglikemii.

16 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! W ulotce zawarto również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące cukrzycy: Czy cukrzycą można się zarazić? lub Czy jedzenie słodyczy powoduje cukrzycę?.

17 09-11-12 CUKRZYCA – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, MOŻESZ POMÓC! Konsultacją medyczną zawartości publikacji zajęły się Prof. dr hab. n. med. Ewa Otto- Buczkowska i Dr n. med. Barbara Malanowicz. Wydawcą ulotki jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Ulotka będzie dostępna w urzędach miast i gmin w całej Polsce oraz w sieciach aptek. Ulotkę można także pobrać na swój komputer w wersji elektronicznej.

18


Pobierz ppt "Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą JESTEŚMY GŁOSEM DZIECI I MŁODZIEŻY CHORYCH NA CUKRZYCĘ I ICH OPIEKUNÓW! OD WIELU LAT WALCZYMY O GODNE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google