Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie www.zszio.pl (zakładka: szkolna_przedsiębiorczość/młodzi_przedsiębiorcy/AS)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie www.zszio.pl (zakładka: szkolna_przedsiębiorczość/młodzi_przedsiębiorcy/AS)"— Zapis prezentacji:

1 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie www.zszio.pl (zakładka: szkolna_przedsiębiorczość/młodzi_przedsiębiorcy/AS) MISJA MINIPRZEDSIĘBORSTWA Sprzedajemy zadowolenie klienta poprzez jakość, obsługę i wartość oraz wspieramy Hospicjum Stacjonarne w Lubinie AS - kupuj to co najlepsze! Wspierają nas: MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO AS

2 WSPÓLNICY MINIPRZEDSIĘBIORSTWA Akt założycielski podpisało 10 wspólników, a od 4 lutego 2011 liczba wspólników zmniejszyła się do 8. Agnieszka Hudzik – dyrektor naczelny (kl. 2 wz) Agnieszka Wysoczańska – dyrektor do spraw produkcji – zakres prezentacji multimedialnych (kl. 2 al), zastąpiła Wojtka Laika z powodu jego słabej dyspozycyjności Mariusz Skomra – dyrektor do spraw produkcji cateringu (kl. 1 wz) Monika Namyślak – dyrektor do spraw marketingu (kl. 1 wz) Agata Rudnicka – dyrektor do spraw organizacji (kl. 1 wz) Anna Tatuśko – dyrektor do spraw finansowych (kl. 2 wz) Wojciech Laik – pracownik w dziale produkcji prezentacje multimedialne (kl. 2 wz) Alina Czech – pracownik w dziale marketingu (kl. 1 wz) Ludzie razem potrafią zrobić to, o czym nie śniło się nikomu z nich osobna!

3 REPREZENTACJA NA OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJLEPSZE MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCIK 2011 Od lewej (wspólnicy): Agata Rudnicka, Alina Czech, Agnieszka Hudzik i Mariusz Skomra – szczęśliwi po zdobyciu Grand Prix w V Powiatowych Targach Młodzieżowych Przedsiębiorstw. Pamiątkowe zdjęcie z panią Beatą Grzelińską – dyrektorem ZSZiO (pierwsza z lewej), panią Aleksandrą Narloch – dyrektorem POK Lubin – konsultantem z biura maklerskiego BDM S.A.(pierwsza z prawej) i opiekunem ASA

4 OPIEKUN MINIPRZEDSIĘBIORSTWA PANI DANUTA SZAFLIŃSKA - GIŁYK Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada Lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma Lecz przez to, czym dzieli się z innymi (wspólne zdjęcie ze wspólnikami) Warto było przekazać cząstkę swojej wiedzy dla sukcesu, który wspólnicy osiągnęli w V Powiatowych Targach. Mam nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają prowadząc własną firmę w przyszłości.

5 NASI KONSULTANCI – to wspaniali ludzie, którzy nauczyli nas nie tylko prowadzić działalność gospodarczą, ale także sponsorowali wiele imprez. Alicja Kargol – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie Artur Szechnicki – Dyrektor POK w Lubinie Beskidzkiego Domu Maklerskiego w Lubinie Danuta Kozik – Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubinie Grzegorz Withke – szef kuchni w restauracji OBERŻA w Lubinie Jacek Hamera – Naczelnik Wydziału Obsługi Klienta PKO BP Magdalena Dyrcz – Dyrektor Oddziału 1 PKO BP w Lubinie Monika Gazda – Wiceprezes Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie Teresa Mężydło – Dyrektor Dolnośląskiej Szkoły Bankowej w Lubinie Violetta Niemczak-Dąbrowska – Kierownik ReferatuDoradztwa Zawodowego PUP w Lubinie Zofia Janczak – Romańczuk – Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Polkowicach, właściciel PHU POLONIA Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada Lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma Lecz przez to, czym dzieli się z innymi Jan Paweł II

6 PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI ASA – PRZEDSTAWIENIE PRODUKTU Przedmiotem działalności gospodarczej Asa jest produkcja i usługi w zakresie: Organizowanie imprez okolicznościowych np. Mikołajki, Dzień Ciastka, Dzień Babci, Dzień Kanapki i inne, Catering (w tym carving owocowy), czyli usługi polegające na odpłatnym dostarczeniu oraz serwowaniu jedzenia i napojów na przyjęciach (catering przygotowuje wspólnik – kucharz małej gastronomii pod nadzorem szefa kuchni Restauracji OBERŻA w Lubinie) a Prezentacje multimedialne Od BOBASA do DRYBLASA na podstawie dostarczonych fotografii, zdjęcia klasowe. Prezentacje multimedialne - to wykorzystanie nowoczesnych technologii. Inny asortyment produkcji i usług. TYLKO U ASA KUPISZ RÓŻNOŚCI PRZEDNIEJ JAKOŚCI!!! Nie daj się uwięzić w pajęczynie przeciętności! - ten slogan potwierdza oryginalność i użyteczność naszego produktu(usługi).Wprowadzamy na rynek szkolny imprezy, które integrują młodzież, motywują do spotkań i wspólnej nauki. Catering (w tym zdrowa żywność) jest innowacyjnym produktem, zwłaszcza wśród młodzieży wiejskiej. Prezentacje są bardzo użyteczne, bo niezależnie od wieku trzeba mówić o nowych technologiach, stosować je, uczyć je rozumieć, dają możliwość oceny zmian, są motywacją do pobudzenia i rozwoju osobowości uczniów.

7 FUNKCJONOWANIE MINIPRZEDSIĘBIORSTWA 29 listopada 2010 (piątek) – podpisaliśmy akt założycielski spółki jawnej. W uroczystości uczestniczyli konsultanci, dyrektor szkoły i rodzice wspólników. Od 1 grudnia rozpoczęliśmy świadczenie usług. Zaproszeni goście wykazali duże zainteresowanie planowaną przez nas działalnością gospodarczą.

8 FUNKCJONOWANIE MINIPRZEDSIĘBIORSTWA ( niektóre z podejmowanych działań) Udział w organizacji uroczystości szkolnej Święto Dobroci. Prezentacja działalności gospodarczej podczas zebrania rodzicow. Dzień ciastka, Caffe AS Sprzedaż osobista w formie akwizycji wyrobów świątecznych w poszczególnych klasach Laurki od Asa dla wszystkich babć i dziadków Dzień kanapki u Asa Kończysz szkołę i co dalej? Czyli zakładasz firmę – prezentacja działalności Asa uczestnikom OHP w Polkowicach Wielkanocne różności przedniej jakości Walentynka dla Hospicjum (500zł) Wspólnicy przekazali część zysku na ręce pani ordynator.

9 FINANSE – ZESTAWIENIE PRZYCHODÓW I KOSZTÓW Rachunek wyników na dzień 30.04.2011 A. Razem przychody …………………………………… 1266,00 zł w tym przychody ze sprzedaży …………………..... 1266,00 zł B. Razem koszty wytworzenia …………..………….........54,57 zł C. Zysk ze sprzedaży ……………………………….… 1211,43 zł D. Pozostałe koszty operacyjne (czynsz) ……............... 4,00 zł E. Podatek dochodowy ………………………………. 210, 48 zł F. Zysk netto ……………………………………………. 996,95 zł Każda złotówka zaangażowanego kapitału własnego przyniosła przedsiębiorstwu 2,49 zł zysku. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku finansowego. Stopa zwrotu na kapitale własnym % zysk netto ---------------------- x 100% kapitał własny == 996,95 ---------------- x 100% 400,00 = 249,24% Wskaźnik rentowności kapitału własnego = zysk netto -------------------------- kapitał własny = 996,95 -------------- 400,00 Mocne strony Produkt oryginalny, odróżniany od towarów konkurencyjnych Niskie koszty produkcji dzięki dobrym kontaktom z konsultantami i pozyskaniu sponsorów Produkt identyfikowany z naszym przedsiębiorstwem poprzez jego markę (nazwa i logo firmy) Wypracowany image firmy Zainteresowanie mediów naszą działalnością Podnoszenie kwalifikacji wspólników poprzez udział w warsztatach i szkoleniach GRAND PRIX w V Powiatowych Targach Młodzieżowych Przedsiębiorstw Słabe strony Działamy na rynku oligopolistycznym (konkurencja Dekometal) Słaba dyspozycyjność niektórych wspólników Podwójne działania marketingowe ze względu na zajęcia praktyczne uczniów Szanse Prezentacja działalności ASA podczas V Powiatowych Targów Młodzieżowych Przedsiębiorstw Zwiększenie nacisku na aktywizację sprzedaży (głównie poprzez usprawnianie produkcji i dystrybucji) Wykorzystanie akwizycji sprzedaży (docieranie do poszczególnych klas i uczniów z produktem) Wprowadzanie nowego asortymentu produkcji i usług – carving owocowy Zagrożenia Określony czas działalności miniprzedsiębiorstwa Pojawienie się dodatkowej konkurencji na rynku szkolnym Zmniejszenie dochodów klientów (zbliżają się wakacje) = 2,49 Udało się! Misja Asa została spełniona! Poprzez jakość, obsługę i wartość zbudowaliśmy zadowolenie klienta, udało się też wesprzeć Hospicjum w Lubinie

10 EFEKTY POZAFINANSOWE Pozyskaliśmy następujące umiejętności: asertywność, wypowiedź publiczna, dyscyplina i zorganizowanie, praca zespołowa, kompromis, otwartość, przedsiębiorczość, wytrwałość i cierpliwość, udzielanie wywiadów mediom. Ponadto poznaliśmy metodę kija i marchewki oraz nauczyliśmy się pomagać innym (część osiągniętego dochodu tj. 500 zł przekazaliśmy dla Hospicjum Stacjonarnego w Lubinie). Przede wszystkim nauczyliśmy się prowadzić własną działalność gospodarczą. Pozyskaliśmy także dodatkowe kwalifikacje poprzez udział w następujących szkoleniach i warsztatach: + Poznaliśmy procedurę zakładania przedsiębiorstwa na przykładzie działalności jednoosobowej prowadzonej przez osobę fizyczną. Zanim założyliśmy ASA wspólnicy – założyciele przebyli drogę, jaką musi pokonać przedsiębiorca przy założeniu firmy. – Uczymy się prowadzić dokumentację finansową. Uczestniczymy w warsztatach Zakładam rachunek inwestycyjny oraz inwestuję i spekuluję na G.P.W. "Konta, lokaty, kredyty i inne instrumenty bankowe" – warsztaty prowadzone przez bank PKO B.P. założyciele ASA uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez pracowników Urzędu Skarbowego na temat: Rozliczenia podatkowe z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej Grand Prix w V Powiatowych Targach Młodzieżowych Przedsiębiorstw Nabyty potencjał daje nam szansę na prowadzenie z powodzeniem działalności w następnym roku szkolnym, a także na założenie prawdziwego ASA po ukończeniu szkoły. Udało się! Misja Asa została spełniona! Poprzez jakość, obsługę i wartość zbudowaliśmy zadowolenie klienta, udało się też wesprzeć Hospicjum w Lubinie


Pobierz ppt "Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie www.zszio.pl (zakładka: szkolna_przedsiębiorczość/młodzi_przedsiębiorcy/AS)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google