Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!133-1-15-11-12 Ostów Wielkopolski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!133-1-15-11-12 Ostów Wielkopolski."— Zapis prezentacji:

1 Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!133-1-15-11-12 Ostów Wielkopolski

2 Jesteśmy z trzeciej klasy technikum o kierunku elektronicznym. Nasza firma liczy sześciu wspólników.

3 Dyrektor naczelny: Jan Konieczny Dyrektor ds. produkcji: Konrad Chmielecki Dyrektor ds. finansów: Marcin Hankiewicz Dyrektor ds. marketingu: Mateusz Kozłowski

4 Inż. mgr. Celina Krzyżańska Jako osoba otwarta i lubiąca wyzwania z chęcią podejmuje współpracę z młodzieżą w ramach gry edukacyjnej młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Lekcje z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych opracowanych przez FMP czynią je bardziej atrakcyjne dla obu stron: uczniów i nauczycieli. Jestem dumna z efektów pracy uczniów i z wielkim zainteresowaniem obserwuję ich działania. Wiadomość o uczestnictwie w finale Produkcik 2013 i bez Red Bulla dodała im skrzydeł ;).

5 Pani Anna OpłockaPan Zbigniew Eliasz Jestem dumna z moich wychowanków. Chętnie wspierałam działania marketingowe i produkcyjne przez nich podejmowane, gdyż mnie samej dawało to poczucie satysfakcji. Zawsze chętnie współpracowałem z młodzieżą z przedsiębiorstwa Future Umbrella. Udzielałem im porad z zakresu wiedzy technicznej oraz marketingu. Jestem zadowolony ze współpracy.

6 Naszym produktem jest innowacyjny parasol. W naszym parasolu zamontowany jest nowoczesny układ, który oświetla go, gdy zapada zmrok. W zimne zimowe dni, aby ocieplić atmosferę dookoła nas podczas śnieżycy parasol będzie świecił na kolor czerwony lub podobny odcień. To z pewnością umili nam czas podczas spacerów. Automatyczny czujnik zmierzchowy oświetli nasz parasol w każdej sytuacji, kiedy będzie to wymagane. Oferujemy także nasz produkt w wersji mniej zaawansowanej z jednym kolorem podświetlenia i bez czujnika zmierzchu oraz temperatury.

7 .Naszym produktem jest innowacyjny parasol. Szczegóły tkwią w prostocie. W naszym parasolu zamontowany jest nowoczesny układ, który oświetla go, gdy zapada zmrok. W zimne zimowe dni, aby ocieplić atmosferę dookoła nas podczas śieżycy parasol Umowa powstania miniprzedsiębiorstwa Future Umbrella została podpisana przez sześciu wspólników jednej klasy w dniu 13.11.2012 roku. Do końca grudnia mieliśmy dokładnie opracowaną strategie działania i produkt, a w styczniu powstał pierwszy pokazowy model naszego podświetlanego parasola. Jego powstanie opóźniło się gdyż mieliśmy problem z kupnem parasola. Okazało się, że kapitał założycielski był zbyt niski na zakup parasoli po atrakcyjnej cenie. Jedna sztuka parasola na długiej, nieskładanej rączce kosztuje minimum 33 złote. Można powiedzieć, że jeden parasol wymaga wydania niemal całego kapitału założycielskiego. Uznaliśmy to za mało opłacalne, a na zakup 10 parasoli po niższej cenie jednostkowej nie było mowy. Zaczęliśmy poszukiwać dawcy parasoli. Istnieją przedsiębiorcy, którzy podarowują swoim klientom parasole z ich logo. Nam jednak nie udało się pozyskać takiego sponsora. Dopiero w styczniu otrzymaliśmy jeden parasol, który przerobiony na model pokazowy, otworzył nam drogę do sukcesu.

8 Powolne działanie, lub brak działań z naszej strony, spowodowany został zdarzeniem losowym, które spotkało naszego kolegę Konrada. Śmierć ojca odbiła się niekorzystnie na nauce i zaangażowaniu w działanie. My jako koledzy, wspieraliśmy Konrada, ale nie chcieliśmy zmuszać do współpracy. Nikt inny nie umiał tak dobrze pokierować produkcją. Na szczęście pojawienie się tego sponsorowanego parasola pobudziło wszystkich – łącznie z dyrektorem ds. produkcji – do działania i w ciągu dwóch dni skonstruowaliśmy model pokazowy. Zorganizowaliśmy prezentację i udało nam się zebrać 10 zamówień na usługę podświetlenia parasoli naszych klientów. Potrafiliśmy przezwyciężyć przeciwności losu dzięki współpracy co zaowocowało odniesionym sukcesem. Jesteśmy dumni z siebie ponieważ potrafimy się zgrać i osiągnąć założony cel.

9 ROE= ł ł x 100 ROE= 28.2260 x 100 = 0,4703 x 100 = 47,03 Wyliczony wskaźnik ROE oznacza, że jedna zainwestowana złotówka przyniosą 0.47zł zysku netto. Sprawozdanie finansowe za okres od 13.11.2012 do 31.05.2013

10 Projekt Praktyczna Szkoła Ekonomii nauczył nas współdziałania w ramach prowadzonego przez nas miniprzedsiębiorstwa. Wiedza jaką zdobyliśmy jest bezcenna, zyski finansowe nie są tak ważne jak nowe umiejętności i poszerzone przez nas horyzonty. Z pewnością jest to dla nas ciekawe doświadczenie i czekamy na podobne okazje do wykazania jak i nabycia nowych przydatnych w życiu umiejętności. Nasza szkoła również zyskała na tym projekcie ponieważ miniprzedsiębiorstwa stały się kolejnym jej atutem. Nowi uczniowie oraz potencjalni kandydaci widząc sukcesy starszych uczniów sami chętnie zainteresują się i skorzystają z możliwości poszerzania wiedzy w projekcie Praktyczna Szkoła Ekonomii.


Pobierz ppt "Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!Bądź widoczny i bezpieczny na drodze!133-1-15-11-12 Ostów Wielkopolski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google