Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Koralowy Świat Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Koralowy Świat Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo"— Zapis prezentacji:

1 Koralowy Świat Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo
Nr ewidencyjny: Zespół Szkół Ogólnokształcących II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej

2 - Dyrektor ds. organizacyjnych Roksana Chełmecka
Anna Kołek – Dyrektor Naczelny Justyna Tarnawa - Dyrektor ds. organizacyjnych Roksana Chełmecka - Dyrektor ds. produkcji Anna Batkowska -Dyrektor ds. marketingowych Dagmara Karbowska - Dyrektor ds. finansowych Michał Siwik -wspólnik Dawid Polak - wspólnik Krzysztof Masłowski Miniprzedsiębiorstwo tworzy 8 wspólników z klasy 2c, działających pod kierunkiem opiekuna - mgr Roberta Michalskiego Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

3 Reprezentacja na konkursie Produkcik 2012 Roksana Chełmecka
- Dyrektor ds. produkcji Justyna Tarnawa - Dyrektor ds. organizacyjnych Anna Kołek - Dyrektor Naczelny Dagmara Karbowska - Dyrektor ds. finansowych Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

4 Opiekun miniprzedsiębiorstwa
mgr Robert Michalski Nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości i Podstaw Ekonomii, przedmiotów, które bardzo pomagają nam w prowadzeniu firmy. Opiekun udziela nam wielu cennych rad dotyczących prowadzenia działalności, jak i wykonywanych przez nas produktów. „Brak przedsiębiorczości i kreatywności w życiu jest najgorszym co może się zdarzyć, dlatego warto brać udział w projektach Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Koralowy Świat to grupa zgranych, młodych ludzi, którzy doskonale poradzili sobie w prowadzeniu własnej działalności. Myślę, że równie dobrze poradziliby sobie na prawdziwym rynku w walce o klienta i osiągnęliby duże zyski.” Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

5 Konsultanci Beata Karbowska Barbara Kołek Aleksandra Chełmecka
„Jestem urzędnikiem skarbowym, zajmującym się kontrolowaniem dużych podmiotów gospodarczych. Pomagam w prowadzeniu dokumentacji księgowej i w rozliczeniach finansowych miniprzedsiębiorstwu Koralowy Świat .” Barbara Kołek „Jestem absolwentką Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej. Pracuję jako sekretarka i pełnię funkcję Sekretarza Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej oraz Skarbnika Rady Rodziców. Miniprzedsiębiorstwu Koralowy Świat pomagam w pisaniu biznesplanu. Dokonuję zakupów materiałów potrzebnych do produkcji poza granicami naszego miasta.” Aleksandra Chełmecka „Od lat interesuję się malarstwem i wszystkim, co związane jest ze sztuką artystyczną. Od niedawna do tego grona dołączyła także sztuka decoupage i tworzenie biżuterii autorskiej, którymi zaraziła mnie moja córka Paulina. Otrzymała ona certyfikat ukończenia kursu z tych dwóch dyscyplin artystycznych. Razem pomagamy miniprzedsiębiorstwu Koralowy Świat przy produkcji.” Z naszymi konsultantami i opiekunem kontaktujemy się osobiście lub za pomocą i. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

6 Przedmiot działalności
Przedmiotem działalności jest ręcznie wyrabiana biżuteria oraz produkty decoupage. Metodą decoupage’u ozdabiamy ramki, kolczyki, doniczki, pudełka, przedmioty kuchenne, puszki po artykułach spożywczych, wieszaki, lusterka oraz na życzenie klientów inne produkty. Wykonujemy też prezenty okolicznościowe oraz ozdoby świąteczne. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

7 Funkcjonowanie miniprzedsiębiorstwa
Nasze miniprzedsiębiorstwo założyliśmy 20 października 2011 roku, po podpisaniu umowy wspólników i zebraniu kapitału założycielskiego. Spośród ośmiu wspólników wybraliśmy kadrę dyrektorską. Przeszliśmy kurs decoupage i rozpoczęliśmy sprzedaż bezpośrednią. Nasze cele: Zdobycie jak największej liczby zadowolonych z naszych wyrobów klientów Prowadzenie działalności w taki sposób, aby zysk przekroczył kapitał założycielski Bycie najlepszą firmą w naszej szkole, pod względem techniki, którą wykorzystujemy przy wyrobie naszych produktów Uzyskanie przy pomocy prowadzenia miniprzedsiębiorstwa wiedzy, która może pomóc nam w prowadzeniu własnej działalności w przyszłości Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

8 Nasze mocne strony Nasze sukcesy:
Rozwinięcie umiejętności plastycznych i graficznych Umiejętność współpracy w grupie i rozwiązywania konfliktów Zdobycie dużego doświadczenia przy prowadzeniu własnego miniprzedsiębiorstwa, które będzie nam pomocne w przyszłości Prowadzenie działalności nauczyło nas, jak powinniśmy zdobywać uznanie w oczach klientów Zwalczenie stresu, towarzyszącego występom publicznym przy występowaniu przed liczną publicznością Tworzenie ciekawych i interesujących reklam Zdobycie wiedzy na temat prowadzenia różnego rodzaju dokumentacji Nasze mocne strony Posiadamy doświadczenie w produkcji naszych wyrobów, jest to nasze hobby. Mamy wiele ciekawych pomysłów, które zamierzamy zrealizować. Wiemy, jak dobrze wykonywać nasze produkty i jak zareklamować je w ciekawy sposób. Jesteśmy dumni z tego, że sprostaliśmy tak trudnemu zadaniu, jak prowadzenie swojej działalności. Na początku było to trudne, ale razem daliśmy sobie radę. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

9 Zestawienie wyników finansowych
ROE /400 * 100% = 103% Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:

10 e-mail: koralowy.swiat@wp.pl
Zyski pozafinansowe Dziękujemy za uwagę! Dzięki prowadzeniu miniprzedsiębiorstwa Koralowy Świat nauczyliśmy się jak prowadzić własny biznes. Pokonaliśmy strach, który wiązał się z wystąpieniami przed publicznością. Rozwinęliśmy umiejętności plastyczne i artystyczne. Ponadto dzięki naszemu miniprzedsiębiorstwu wszyscy wspólnicy zbliżyli się do siebie i zaprzyjaźnili. Myślimy, że każdy klient dzięki naszym produktom zyskał korzyści, ponieważ mógł kupić tanie, ładne i oryginalne przedmioty lub biżuterię. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej Koralowy Świat Nr ewidencyjny:


Pobierz ppt "Koralowy Świat Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google