Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK KUCHARZ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel. 87 520 22 51.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK KUCHARZ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel. 87 520 22 51."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK KUCHARZ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel. 87 520 22 51 lub 87 520 22 52 zsliz.olecko.pl e-mail: zsliz@zsliz.olecko.pl

2 W trakcje nauki zostaniesz przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: sporządzanie potraw i napojów w żywieniu codziennym oraz na przyjęcia okolicznościowe,

3 przechowywanie żywności z uwzględnieniem rozróżnienia systemów zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego,

4 wykonywanie czynności związanych z estetyczną i atrakcyjną ekspozycją potraw i napojów.

5 Nauka trwa 3 lata. Program nauki obejmuje: przedmioty ogólnokształcące, przedmioty zawodowe, języki obce zajęcia praktyczne.

6 Perspektywy zawodowe Kucharz po zakończeniu szkoły może pracować: w barach szybkiej obsługi, punktach małej gastronomii, szpitalach, szkołach, przedszkolach, internatach, stołówkach prowadzonych przez zakłady pracy, restauracjach, kawiarniach, hotelowych zakładach gastronomicznych, w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją wyrobów i półproduktów spożywczych.

7 Perspektywy zawodowe Po zakończeniu nauki absolwent może: być właścicielem prywatnego zakładu gastronomicznego, podjąć dalszą naukę, uzyskać wykształcenie średnie oraz po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji usługowych zdobyć zawód technika żywienia i usług gastronomiczych.

8 Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku dysponuje nowoczesną pracownią do kształcenia w zawodach gastronomicznych i hotelarskich.

9 Szkoła uczestniczy i zdobywa zaszczytne miejsca w wielu konkursach, np.: konkurs Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy

10 Szkoła jest także organizatorem m.in.: kulinarnego konkursu z cyklu Na Pograniczu Kultur i Narodów

11 Uczniowie biorą udział w licznych olimpiadach: Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Wiedzy Ekologicznej Wiedzy o Obronie Cywilnej Wiedzy Ekonomicznej

12 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK KUCHARZ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel. 87 520 22 51."

Podobne prezentacje


Reklamy Google