Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLASA SPORTOWA PIŁKARS KA GIMNAZJUM W SIECHNICACH im. Ks. ANNY Z PRZEMYŚLIDÓW Z ODDZIAŁEM ZAMIEJSCOWYM W ŚWIETEJ KATARZYNIE SIECHNICE UL. ŚWIERCZEWSKIEGO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLASA SPORTOWA PIŁKARS KA GIMNAZJUM W SIECHNICACH im. Ks. ANNY Z PRZEMYŚLIDÓW Z ODDZIAŁEM ZAMIEJSCOWYM W ŚWIETEJ KATARZYNIE SIECHNICE UL. ŚWIERCZEWSKIEGO."— Zapis prezentacji:

1 KLASA SPORTOWA PIŁKARS KA GIMNAZJUM W SIECHNICACH im. Ks. ANNY Z PRZEMYŚLIDÓW Z ODDZIAŁEM ZAMIEJSCOWYM W ŚWIETEJ KATARZYNIE SIECHNICE UL. ŚWIERCZEWSKIEGO 40 ROK SZKOLNY 2012/2013

2 CEL PROJEKTU POŁĄCZENIE EDUKACJI SPORTOWEJ POŁĄCZENIE EDUKACJI SPORTOWEJ I OGÓLNEJ NA POZIOMIE SZKOŁY GIMNAZJALNEJ NAJBARDZIEJ UZDOLNIONYCH SPORTOWO ZAWODNIKÓW Z TERENU GMINY I OGÓLNEJ NA POZIOMIE SZKOŁY GIMNAZJALNEJ NAJBARDZIEJ UZDOLNIONYCH SPORTOWO ZAWODNIKÓW Z TERENU GMINY I OKOLIC,PRZYGOTOWANIE ICH DO UPRAWIANIA WYBRANEJ DYSCYPLINY, I OKOLIC,PRZYGOTOWANIE ICH DO UPRAWIANIA WYBRANEJ DYSCYPLINY, TJ. PIŁKI NOŻNEJ NA OPTYMALNYM POZIOMIE. TJ. PIŁKI NOŻNEJ NA OPTYMALNYM POZIOMIE.

3 CELE SZCZEGÓŁOWE: - WYCHOWANIE PRZEZ SPORT (ROZWIJANIE ISTOTNYCH CECH CHARAKTERU, M.IN. SAMODZIELNOŚĆ, PUNKTUALNOŚĆ, ZDYSCYPLINOWANIE, WSPÓŁPRACA W GRUPIE ) - OPTYMALNY ROZWÓJ SPRAWNOŚCI OGÓLNEJ DZIĘKI ZBLOKOWANIU ZAJĘĆ SPORTOWYCH - KAPITAŁ CZASU (OD GODZ. 8.00 – 16.00 ZAWODNIK JEST W SZKOLE)

4 PARTNERZY PROJEKTU - GMINA SIECHNICE - JEDNOSTKA OBSŁUGI SZKÓŁ - GMINNY OŚRODEK SPORTU i REKREACJI w SIECHNICACH

5 PATRONAT MEDIALNY SPRAWUJE: - GAZETA GMINNA GMINY SIECHNICE - www.gimnazjum.siechnice.ckp.pl - www.gosir.ugsiechnice.pl - www.siechnice.gmina.pl

6 LOKALIZACJA SZKOŁY Gimnazjum, ul Świerczewskiego 40 55-011 Siechnice GIMNAZJUM

7 ZAŁOŻENIA OGÓLNE - SELEKCJA I WYBÓR OKOŁO 20-STU ZAWODNIKÓW NAJBARDZEJ UZDOLNIONYCH SPORTOWO (Z UKIERUNKOWANIEM NA DYSCPLINĘ – PIŁKI NOŻNEJ). - POŁĄCZENIE EDUKACJI SPORTOWEJ I OGÓLNEJ NA POZIOMIE SZKOŁY GIMNAZJALNEJ. - ORGANIAZACJA ZAJĘĆ SPORTOWYCH OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU PO ZAJĘCIACH LEKCYJNYCH Z PONIŻSZYCH DYSCYPLIN: PIŁKA NOŻNA; KARATE/ LA / AEROBIC - PROWADZENIE ZAJĘĆ PRZEZ SPECJALISTÓW !

8 OBIEKTY SPORTOWE: OBIEKTY SPORTOWE: HALA SPORTOWA, SALA FITNESS, SIŁOWNIA BOISKA TARTANOWE, HALA SPORTOWA, SALA FITNESS, SIŁOWNIA BOISKA TARTANOWE, BOISKO ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ BOISKO ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ

9

10

11

12

13

14 1 KROK: - DOSTARCZENIE DO SZKOŁY WYPEŁNIONEJ DEKLARACJI DO 19 MARCA 2012 2 KROK: - UZYSKANIE POZYTYWNEGO WYNIKU NA TESTACH SPORTOWYCH - DNIA 27 MARCA 2012 O GODZ. 15.00 27 MARCA 2012 O GODZ. 15.00 3 KROK: - DONIESINIE DO SZKOŁY NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW DO DNIA 30 KWIETNIA 2012

15 SPORTOWE TESTY KWALIFIKACYJNE: Test nr 1 – Próba koordynacji ruchowej - żonglerka – bieg na 10 metrów z maksymalną prędkością Test nr 2 - Szybkość lokomocyjna – bieg na 10 metrów z maksymalną prędkością Test nr 3 - Uderzenie piłki stopą do bramki Test nr 4 – Drybling Test nr 5 – Bieg zwinnościowy Test nr 6 – Gra symulacyjna

16 Test nr 1 – Próba koordynacji ruchowej - żonglerka Próba koordynacji ruchowej – żonglerka nogą prawą i lewą. W polu 5 m x 5 m zawodnik rozpoczyna próbę podnosząc piłkę nogą z ziemi i zaczyna żonglerkę (w tym czasie włączany jest stoper). Próba trwa 30 sekund i liczona jest liczba cyklów podbić piłki (cykl w tej próbie oznacza jedno odbicie nogą lewą lub prawą). Ocenie podlega liczba odbić piłki w cyklach w czasie 30 sekund. Próbę wykonuje się dwa razy. Odnotowuje się lepszy wynik. Próba koordynacji ruchowej – żonglerka nogą prawą i lewą. W polu 5 m x 5 m zawodnik rozpoczyna próbę podnosząc piłkę nogą z ziemi i zaczyna żonglerkę (w tym czasie włączany jest stoper). Próba trwa 30 sekund i liczona jest liczba cyklów podbić piłki (cykl w tej próbie oznacza jedno odbicie nogą lewą lub prawą). Ocenie podlega liczba odbić piłki w cyklach w czasie 30 sekund. Próbę wykonuje się dwa razy. Odnotowuje się lepszy wynik.

17 Test nr 2- Szybkość lokomocyjna- bieg na dystansie 10 metrów Szybkość lokomocyjna – test polega na przebiegnięciu 10 m z maksymalną prędkością po prostej. Fotokomórka mierzy dokładny czas zawodnika. Próbę wykonuje się dwukrotnie w odstępie przynajmniej 2 minut. Odnotowuje się lepszy wynik. Szybkość lokomocyjna – test polega na przebiegnięciu 10 m z maksymalną prędkością po prostej. Fotokomórka mierzy dokładny czas zawodnika. Próbę wykonuje się dwukrotnie w odstępie przynajmniej 2 minut. Odnotowuje się lepszy wynik.

18 Test nr 3 - Uderzenie piłki stopą do bramki

19 Test nr 5 – Drybling

20 Test nr 5- Bieg zwinnościowy

21 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "KLASA SPORTOWA PIŁKARS KA GIMNAZJUM W SIECHNICACH im. Ks. ANNY Z PRZEMYŚLIDÓW Z ODDZIAŁEM ZAMIEJSCOWYM W ŚWIETEJ KATARZYNIE SIECHNICE UL. ŚWIERCZEWSKIEGO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google