Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia. Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia. Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci."— Zapis prezentacji:

1 Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia

2 Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci ma kłopoty z nauczeniem się tabliczki mnożenia i jej utrwaleniem. Karty matematyczne Tabliczka mnożenia są cenną pomocą dydaktyczną, która wychodzi naprzeciw tym trudnościom. Gry i zabawy z wykorzystaniem kart matematycznych pozwalają dziecku opanować tę ważną umiejętność w sposób przyjemny i atrakcyjny.

3 Co to są karty matematyczne Tabliczka mnożenia? Karty Tabliczka mnożenia są podobne do kart, którymi grają dorośli. Dzięki temu dzieci chętnie po nie sięgają, a naukę traktują jak zabawę. Gry i zabawy ułatwiające zapamiętywanie tabliczki mnożenia mają dużo wspólnego z grami w tradycyjne karty.

4 Komplet kart składa się ze 110 kart: 55 czarnych i 55 czerwonych. Na czarnych kartach napisane jest mnożenie dwóch liczb, a na czerwonych – wynik mnożenia. Producentem kart jest Andrzej Grabowski. Informacje o kartach i opisy gier można znaleźć na stronie internetowej www.wkmrachmistrz.pl

5 Nasza praca z kartami W naszej szkole wykorzystujemy karty Tabliczka mnożenia od 2009r. Uczniowie klas III i IV uczestniczą w zajęciach organizowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki. Podczas tych zajęć uczniowie ćwiczą pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia, rozwijają umiejętności coraz szybszego liczenia. W pracy z uczniami wykorzystujemy gry: Krzyżak, Olimpijczyk, Superprymus, Królowa skakanki, Piłkarz – matematyk, Ekspres. Dla dzieci atrakcyjne jest połączenie nauki nie tylko z zabawą, ale z rywalizacją sportową, ponieważ w dwóch ostatnich z tych konkurencji, wykorzystuje się skakankę i piłkę. W każdej konkurencji mierzy się czas stoperem i dzieci rywalizują, które z nich uzyska jak najlepszy wynik.

6 Szkolne Mistrzostwa Klas IV w Tabliczce Mnożenia Od 2009r. nauczyciele matematyki organizują w hali sportowej dla uczniów klas IV szkolne mistrzostwa. Sami zajmują się przygotowaniem stanowisk do poszczególnych gier, opracowują materiały potrzebne do przeprowadzenia mistrzostw. Najlepsi uczniowie otrzymują medale i dyplomy. Mają okazję stanąć na najwyższym stopniu prawdziwego podium. Uczniowie klas VI, którzy sami brali udział w mistrzostwach w poprzednich latach, chętnie pomagają w pracy jury.

7 Nasza drużyna

8 Konkurencja,,Krzyżak

9 Konkurencja,,Olimpijczyk

10 Szkolni mistrzowie

11 W bieżącym roku szkolnym nasze mistrzostwa były jednym z punktów programu Dnia Promocji Talentów. Spośród najlepszych zawodników wybierana jest drużyna, która reprezentuje szkołę na Wojewódzkich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia organizowanych w Kraśniku Fabrycznym przez Szkołę Społeczną im.24 Pułku Ułanów KTE.

12 Osiągnięcia naszych uczniów W tym roku szkolnym nasi uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej XII Wojewódzkich Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia oraz odnieśli znaczące sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Do obecnej chwili jeden z naszych uczniów jest rekordzistą w konkurencji Superprymus. Wśród uczniów, którzy w klasach IV-VI odnoszą sukcesy w różnych konkursach matematycznych, są ci, którzy będąc w klasie III albo IV brali udział w prowadzonych w szkole zajęciach.

13 Mistrzowie w zawodach wojewódzkich

14

15 Prezentację opracowali nauczyciele matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim.


Pobierz ppt "Licz i baw się – gry z tabliczką mnożenia. Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google