Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W niniejszym opracowaniu dokonano pomiaru ogólnej sprawności fizycznej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W niniejszym opracowaniu dokonano pomiaru ogólnej sprawności fizycznej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach."— Zapis prezentacji:

1

2 W niniejszym opracowaniu dokonano pomiaru ogólnej sprawności fizycznej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach. Badaniem objęto wszystkich uczniów z klas IV, V, VI. Na podstawie opublikowanych wyników dokonano analizy stanu sprawności cech motorycznych uczniów. Diagnoza sprawności fizycznej ma za zadanie wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności praktycznej samooceny zmian zachodzących w organizmie i budowie ciała. Analizy dokonano z podziałem na klasy ( grupy wiekowe) oraz płeć. Symbole literowe d oznaczają dziewczęta, natomiast c – chłopców. Wyniki zawarte w diagnozie są przedstawione w sposób anonimowy, ale każdy uczeń posiadając własną kartę sprawności potrafi umiejscowić swój wynik na wykresie i powinien potrafić odnieść go w stosunku do grupy.

3 Dlaczego mierzymy sprawność fizyczną? Mierzyć sprawność fizyczną można z dwóch powodów. Pierwszy powód to chęć porównania się z innymi, udowodnienia sobie i otoczeniu, że potrafię coś zrobić lepiej niż inni, być szybszym, silniejszym, wytrzymalszym. Nieuniknionym jest więc odniesienie osiąganych przez siebie wyników do grupy.

4 Bieg wahadłowy 5x10 m - próba szybkości biegowej i zwinności: Na sygnał testowany z pozycji startowej wysokiej biegnie jak najszybciej do wyznaczonego punktu w odległości 10m akcentując dotknięciem dłonią. Pokonuje dystans 10 m pięciokrotnie. Czas mierzy się z dokładnością do 1/10 sekundy.

5

6

7

8 Test Coopera –zmodyfikowany- 8 min – próba wytrzymałościowa polegająca na 8-minutowym nieprzerwanym biegu. Wynik podany w metrach.

9

10

11

12 Wyskok dosiężny Badany staje bokiem do tablicy pomiarowej i unosi jedno ramię jak najwyżej zaznaczając maksymalny punkt zasięgu. Następnie stojąc w lekkim rozkroku, wykonuje wyskok z miejsca z odbicia obunóż, zaznaczając palcami jednej ręki osiągnięty punkt. Różnica pomiędzy punktem zaznaczonym z miejsca a punktem osiągniętym po wyskoku jest wynikiem próby.

13

14

15

16 Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg): Testowany staje za linią, po czym z jednoczesnego odbicia obunóż wykonuje skok w dal na odległość ( na elastycznym podłożu – tartan). Skok mierzony w cm, wykonuje się dwukrotnie. Liczy się wynik skoku lepszego. Długość skoku zawarta jest pomiędzy linią skoku a ostatnim śladem pięt. Skok z upadkiem w tył na plecy jest nieważny i należy go powtórzyć.

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32


Pobierz ppt "W niniejszym opracowaniu dokonano pomiaru ogólnej sprawności fizycznej dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Glinkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google