Prezentacja na temat: "UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY"— Zapis prezentacji:

10 grudnia 2004 roku. Głównym nurtem działania Klubu jest piłka nożna dzieci i młodzieży. Klub umożliwia rozwój indywidualnych umiejętności poprzez występy na boisku w zespołach zgłaszanych do rozgrywek klubowych prowadzonych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim i Wojewódzki Związek Piłki Nożnej w Łodzi. Obecnie w UKS Mechanik trenuje 7 grup młodzieżowych w wieku od 12 do 19 lat.

3 Uczeń klasy sportowej zostaje UKS „Mechanik” Radomsko
zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko

4 UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione
Zawodnik UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione profesjonalną opiekę zawodowych trenerów piłki nożnej codzienne zajęcia z zakresu piłki nożnej w ramach zajęć szkolnych na nowoczesnych obiektach sportowych

5 UKS „Mechanik” Radomsko
Trenerzy pracujący w UKS „Mechanik” Radomsko Paweł Pichit – rocznik 1995 Rafał Ozga - seniorzy Krzysztof Kowalski – rocznik 1994 W klubie pracują również trenerzy: Przemysław Kornacki – rocznik 1996 Dariusz Frączyk – rocznik 1998 Marek Kozak – rocznik 1999 Marek Michalski – rocznik 2001 Tomasz Walioszczyk – rocznik 1997

6 Obiekty treningowe stadion przy ul. Brzeźnickiej boisko przy szkole
siłownia i sala fitness boisko lekkoatletyczne

7 UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione
Zawodnik UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione nauczanie nowych i doskonalenie posiadanych umiejętności piłkarskich udział w rozgrywkach ligowych, meczach piłkarskich

8 UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione
Zawodnik UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione przygotowanie do zawodowego uprawiania piłki nożnej przygotowanie do studiów w Akademii Wychowania Fizycznego

9 UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione
Zawodnik UKS „Mechanik” Radomsko ma zapewnione poznawanie nowych ciekawych miejsc i osób poprzez : udział w letnich i zimowych obozach sportowych

10 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
Dobrze uczyć się przedmiotów: język polski język obcy matematyka historia Te przedmioty uwzględniane są w procesie rekrutacji.

11 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
TEST SPRAWNOŚCIOWY 27 maja 2013 godz 9:30

12 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
TEST SPRAWNOŚCIOWY 1. Test szybkości - Bieg po linii łamanej na odcinku 30m. z pozycji stojącej. - 2 razy, (w lewą i prawą stronę) 15m 2. Żonglerka piłką. - Żonglerka na przemian stopa – głowa przez 30 sekund na wyznaczonym terenie. - Odbicie stopa – głowa jest liczone jako 1 odbicie. - Zaczynamy żonglerkę z podłoża, również gdy piłka w czasie wykonywania próby spadnie na podłoże. - 2 próby, lepsza podlega ocenie.

13 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
TEST SPRAWNOŚCIOWY 3. Piłkarski tor przeszkód. - Prowadzenie piłki slalomem zakończone strzałem prawą nogą z rotacją zza pola karnego, bieg do piłki ustawionej na punkcie rzutu karnego i strzał na bramkę dowolnym sposobem. Od razu bieg do trzeciej piłki, gdzie zaczynamy slalom prowadząc piłkę zakończony strzałem lewą nogą z rotacją zza pola karnego i bieg do piłki ustawionej na punkcie rzutu karnego ze strzałem na bramkę dowolnym sposobem. - 4 strzały (2 z rotacją zza pola karnego PN i LN oraz 2 z rzutu karnego dowolnym sposobem). - Bramka podzielona na 2 sektory zewnętrzne i 1 wewnętrzny. - Strzał w zewnętrzny sektor górą – 3 punkty, dołem – 2 punkty. - Strzał w wewnętrzny sektor górą – 2 punkty, dołem – 1 punkt. - Ocenie podlega czas wykonania próby, oraz liczba punktów za strzały na bramkę. - 2 próby, lepsza podlega ocenie.

14 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
TEST SPRAWNOŚCIOWY

15 Co zrobić by zostać zawodnikiem UKS „Mechanik” Radomsko?
TEST SPRAWNOŚCIOWY 4. Mała gra. - Gra w małych zespołach (np.4x4, 5x5) na utrzymanie piłki. - Gra na wyznaczonym terenie, bez bramek - Czas gry 2 x 7 minut z przerwą na indywidualne ćw. uspokajające . 5. Gra duża. - Gra na dużym boisku 11x11 - Czas gry 2 x 15 minut z przerwą na indywidualne ćw. uspokajające. - Wobec możliwości braku osób, składy uzupełniają uczniowie klas sportowych.