Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KUJAWSKO – PAŁUCKI INKUBATOR OGRANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KUJAWSKO – PAŁUCKI INKUBATOR OGRANIZACJI POZARZĄDOWYCH"— Zapis prezentacji:

1 KUJAWSKO – PAŁUCKI INKUBATOR OGRANIZACJI POZARZĄDOWYCH
FUNDACJA EKSPERT – KUJAWY INOWROCŁAW

2 POWSTANIE Projekt realizowany w partnerstwie z Kujawsko – Pomorskim Stowarzyszeniem Kobiet Wiejskich w Nakle nad Notecią, którego prezesem jest Pani Aleksandra Nowakowska. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 5.4 „Rozwój potencjału trzeciego sektora”, Poddziałanie „Rozwój Dialogu obywatelskiego”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 ZASIĘG Projekt Kujawsko – Pałucki Inkubator Organizacji Pozarządowych swoim zasięgiem obejmuje 6 powiatów województwa kujawsko – pomorskiego: powiat aleksandrowski powiat inowrocławski powiat mogileński powiat nakielski powiat radziejowski powiat żniński Jest on skierowany do przedstawicieli i współpracowników organizacji pozarządowych z wyznaczonych terenów.

4 MOBILNE OŚRODKI WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
W każdym z 6 powiatów powstał Mobilny Punkt Konsultacyjny, w którym dyżuruje Lider wiodący.

5 POWIAT ALEKSANDROWSKI
Na terenie Aleksandrowa nasze biuro mieści się przy ulicy Narutowicza 3. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdy wtorek w godzinach 10:00 – 15:00, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pani Martyna Mendelewska.

6 Na terenie powiatu aleksandrowskiego do udziału w projekcie zgłosiło się 25 osób z 14 różnych organizacji.

7 POWIAT INOWROCŁAWSKI Na terenie Inowrocławia nasze biuro mieści się w siedzibie Fundacji przy ulicy Dworcowej 65. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdy wtorek w godzinach 12:00 – 17:00, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pani Justyna Woś.

8 Na terenie powiatu inowrocławskiego do udziału w projekcie zgłosiło się 17 osób z 12 różnych organizacji.

9 POWIAT MOGILEŃSKI Na terenie Mogilna nasze biuro mieści się przy ulicy Narutowicza 1. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdy piątek w godzinach 9:00 – 14:00, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pani Ewa Szarzyńska.

10 Na terenie powiatu mogileńskiego do udziału w projekcie zgłosiły się 24 osoby z 13 różnych organizacji.

11 POWIAT NAKIELSKI Na terenie Nakła nasze biuro mieści się w Urzędzie Miasta i Gminy. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdy poniedziałek w godzinach 15:30 – 20:30, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pan Rodryk Szamlewski.

12 Na terenie powiatu nakielskiego do udziału w projekcie zgłosiło się 14 osób z 8 różnych organizacji.

13 POWIAT RADZIEJOWSKI Na terenie Radziejowa nasze biuro mieści się przy ulicy Kościuszki 58. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdą środę w godzinach 13:30 – 18:30, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pani Agnieszka Kruszyńska.

14 Na terenie powiatu radziejowskiego do udziału w projekcie zgłosiło się 16 osób z 8 różnych organizacji.

15 POWIAT ŻNIŃSKI Na terenie Żnina nasze biuro mieści się przy ulicy Składowej 4. Przedstawiciele i współpracownicy organizacji mogą zgłaszać się do Mobilnego Ośrodka w celu konsultacji w każdą środę w godzinach 15:30 – 20:30, gdzie dyżuruje nasz Lider, Pan Ryszard Ulatowski.

16 Na terenie powiatu żnińskiego do udziału w projekcie zgłosiło się 12 osób z 9 różnych organizacji.

17 W każdym powiecie istnieje ponadto możliwość konsultacji wyjazdowych do organizacji pozarządowych, które zgłoszą na nie zapotrzebowanie.

18 WSPARCIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

19 SZKOLENIA

20 Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
I. Szkolenie w zakresie podstaw prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych (10 godz.) Zagadnienia dotyczące m. in. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, księgowości oraz źródeł finansowania NGO.

21 Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
II. Szkolenie w zakresie współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi (10godz) TEMATYKA: komunikacja i współpraca sektorów w gminie, formy współpracy, prezentacja działań organizacji pozarządowych, przykłady dobrej współpracy oraz działania przez wolontariat.

22 Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
III. Szkolenie w zakresie budowania partnerstwa lokalnego (10 godz.). TEMATYKA: Metodologia tworzenia programów współpracy, lokalne strategie i programy rozwiązywania problemów społecznych.

23 SZKOLENIA, KTÓRE JESZCZE TRWAJĄ
Inowrocław Podstawy prawne… (22.03 i 29.03) Nakło Współpraca samorządu… (21.03 i 28.03) Radziejów Budowanie partnerstwa… (24.03 i 31.03) Żnin Współpraca samorządu… (24.03 i 25.03)

24 Wszyscy konsultanci posiadają odpowiednie kompetencje i kwalifikacje.
Wsparcie informacyjne i doradcze w zakresie prawnym, podatkowym, księgowym i organizacyjnym W projekcie przewidziano możliwość korzystania przez NGO ze wszystkich powiatów, z porad specjalistów w zakresie prawa, organizacji, księgowości i podatków. Wszyscy konsultanci posiadają odpowiednie kompetencje i kwalifikacje.

25 Pomagamy w tworzeniu wniosków o dofinansowanie projektów

26 Strony dla NGO

27 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ I ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY


Pobierz ppt "KUJAWSKO – PAŁUCKI INKUBATOR OGRANIZACJI POZARZĄDOWYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google