Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE JAKO NIEDOCENIANA WARTOŚĆ NA UCZELNI I W FIRMIE. WYCENA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE JAKO NIEDOCENIANA WARTOŚĆ NA UCZELNI I W FIRMIE. WYCENA."— Zapis prezentacji:

1 CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE JAKO NIEDOCENIANA WARTOŚĆ NA UCZELNI I W FIRMIE. WYCENA WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ. KRAKÓW, 29 LUTY 2008.

2 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Celem utworzenia CTT AGH było wsparcie procesów komercjalizacji i transferu innowacyjnych technologii do praktyki gospodarczej.

3 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Działamy w obszarach marketingu nauki w środowisku przedsiębiorców, ochrony własności intelektualnej oraz obsługi i finansowania transferu technologii.

4 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Podstawa utworzenia: art. 86 ust. 1,4,5 i 7 ustawy z dnia 27 lipca 2005 roku Prawo o szkolnictwie wyższym. Uchwała Senatu AGH nr 7/2007 z dnia 31 stycznia 2007 r. Zarządzenie nr 9/2007 Rektora Akademii Górniczo – Hutniczej z dnia 19 lutego 2007

5 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. organizacja Dział Transferu Technologii Dział Współpracy z Gospodarką Dział Ochrony Własności Intelektualnej Dział Obsługi Funduszy Strukturalnych Biuro Organizacyjne

6 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. pierwszy rok działalności: 44 wnioski o udzielenie patentu, 1 wniosek o ochronę wzoru użytkowego przychody AGH w wysokości około 2 milionów złotych 36 umów o współpracy i listów intencyjnych z przedsiębiorcami

7 Centrum Transferu Technologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. przyszłość: utworzenie ośrodka informacji i doradztwa dla przedsiębiorców utworzenie funduszu wspierania komercjalizacji i transferu technologii


Pobierz ppt "CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII AKADEMII GÓRNICZO HUTNICZEJ W KRAKOWIE WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE JAKO NIEDOCENIANA WARTOŚĆ NA UCZELNI I W FIRMIE. WYCENA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google