Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zadanie konkursowe nr 4 Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zadanie konkursowe nr 4 Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w."— Zapis prezentacji:

1 Zadanie konkursowe nr 4 Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu

2 Zajęcia na godzinach wychowawczych Celem zadania było poznanie podstawowych praw związanych z ochroną dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej. Po realizacji zadania uczeń powinien potrafić: rozpoznawać sytuacje i zachowania naruszające godność i dobra osobiste człowieka oraz podawać ich przykłady; rozpoznawać sytuacje i zachowania naruszające godność i dobra osobiste człowieka oraz podawać ich przykłady; rozumieć, w jakich sytuacjach zostają naruszone jego godność i dobra osobiste, cielesne; rozumieć, w jakich sytuacjach zostają naruszone jego godność i dobra osobiste, cielesne;

3 Krok pierwszy - dokumenty Na zajęciach uczniowie starali się odpowiedzieć, gdzie można znaleźć prawa człowieka, informacje na temat ochrony dóbr osobistych i nietykalności cielesnej. Uczniowie zapisywali swoje pomysły na tablicy, a nauczyciel uzupełniał informacje. Na zajęciach uczniowie starali się odpowiedzieć, gdzie można znaleźć prawa człowieka, informacje na temat ochrony dóbr osobistych i nietykalności cielesnej. Uczniowie zapisywali swoje pomysły na tablicy, a nauczyciel uzupełniał informacje.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Krok drugi - sytuacje Uczniowie podzielili się na grupy. Każda grupa miała za zadanie wymyślić sytuację, która sugerowałaby naruszenie nietykalności cielesnej uczniów i narysować scenkę. Uczniowie podzielili się na grupy. Każda grupa miała za zadanie wymyślić sytuację, która sugerowałaby naruszenie nietykalności cielesnej uczniów i narysować scenkę.

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23 Spotkanie na sali gimnastycznej Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej. Każda klasa miała przedstawić scenkę obrazującą naruszenie godności osobistej. Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej. Każda klasa miała przedstawić scenkę obrazującą naruszenie godności osobistej. Widać było, że zadanie to starali się spełnić jak najlepiej. Zresztą, jak sami to później przyznali, były to scenki wzięte z życia szkolnego. Widać było, że zadanie to starali się spełnić jak najlepiej. Zresztą, jak sami to później przyznali, były to scenki wzięte z życia szkolnego.

24

25

26

27

28

29 Podsumowanie Cele założone na początku realizacji zadania, zostały osiągnięte. Uważamy, że nasi uczniowie zrozumieli, w jakich sytuacjach zostają naruszone ich godność Cele założone na początku realizacji zadania, zostały osiągnięte. Uważamy, że nasi uczniowie zrozumieli, w jakich sytuacjach zostają naruszone ich godność i dobra osobiste, cielesne oraz jakie dokumenty zawierają informacje na temat ochrony dóbr osobistych i nietykalności cielesnej. i dobra osobiste, cielesne oraz jakie dokumenty zawierają informacje na temat ochrony dóbr osobistych i nietykalności cielesnej.


Pobierz ppt "Zadanie konkursowe nr 4 Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google