Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyk. Edyta Toruńczak i Kinga Damps. Przygotowania do debaty. Przygotowania do debaty trwały bardzo długo. Specjalnie na tą okazję napisaliśmy scenariusz,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyk. Edyta Toruńczak i Kinga Damps. Przygotowania do debaty. Przygotowania do debaty trwały bardzo długo. Specjalnie na tą okazję napisaliśmy scenariusz,"— Zapis prezentacji:

1 Wyk. Edyta Toruńczak i Kinga Damps

2 Przygotowania do debaty. Przygotowania do debaty trwały bardzo długo. Specjalnie na tą okazję napisaliśmy scenariusz, który bardzo usprawnił nam pracę.

3 Cele naszej debaty… Głównym celem naszej debaty, było uświadomienie uczniów o ich prawach oraz obowiązkach, ukazanie uczestnikom, że samorząd uczniowski jest bardzo ważny i reprezentuje uczniów naszej szkoły. Jednak najważniejszym celem naszej debaty było wzbudzenie w odbiorcach patriotyzmu szkolnego, który polega na pracy na rzecz szkoły.

4 Przeprowadzenie debaty… 29 kwietnia 2012 roku przeprowadziliśmy debatę na temat Szkoły demokracji. Zgromadziło się na niej liczne grono uczniów i dyrektor szkoły p. Hanna Subkowska-Wójcik, nauczycielki: Sabina Wiśniewska, Anna Mrozewska- opiekuna Samorządu Uczniowskiego wraz z jego przedstawicielami oraz nauczyciel wiedzy o społeczeństwie p.Bartłomiej Leszk.

5 Przebieg debaty Na początku debaty, przywitałyśmy wszystkich uczestników. Opowiedzieliśmy z jakiego powodu się tam znajdowaliśmy, czym jest konkurs Sejm Dzieci i Młodzieży oraz jaki jest jego tegoroczny temat. Następnie wyjaśniłyśmy terminy takie jak demokracja i samorząd uczniowski.

6 Przedstawiłyśmy uczestnikom podjęte przez nas działania, podczas trwania projektu. Również podczas debaty wręczyłyśmy nagrody za udział w konkursie poetyckim, ogłoszonym przez nas. Rozdałyśmy wszystkim uczestnikom quizy do rozwiązania, za które otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Odpowiadałyśmy na zadane przez uczestników pytania.

7 Rozdaliśmy każdemu gazetki, które stworzyliśmy specjalnie na tą okazję. Następnie przeprowadziliśmy gry i zabawy o tematyce demokracji. Podziękowaliśmy uprzejmie za obecność na naszej debacie i pożegnaliśmy wszystkich uprzejmie.

8 Konkursy… Pod koniec debaty przeprowadziliśmy konkursy i zabawy. Chętnych do zabawy było bardzo dużo. Niestety byliśmy ograniczeni limitem czasu, który dawno wyczerpaliśmy i dlatego w grach brało udział po kilku uczniów.

9 Wnioski z debaty. Uważamy, że obudziliśmy w uczniach naszej szkoły ducha patriotyzmu szkolnego. I co więcej, mamy nadzieję, że właśnie dzięki nim nasza szkoła się zmieni. Wychodząc z sali, byli dumni i każdy z nich chciał coś zmienić w swoim otoczeniu szkolnym. Wraz z nimi postaramy się zrealizować pomysły, które ukazały się w ankiecie i na debacie.

10 Pomysły, aby SU działał lepiej: 1. Realizowanie więcej zabaw integracyjnych aby okazać, że bycie przedstawicielem uczniów może być przyjemne. 2.Spotkania uczniów i trójek klasowych z przedstawicielami samorządu.


Pobierz ppt "Wyk. Edyta Toruńczak i Kinga Damps. Przygotowania do debaty. Przygotowania do debaty trwały bardzo długo. Specjalnie na tą okazję napisaliśmy scenariusz,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google