Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznań ul. Powstańców Wielkopolskich 3.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznań ul. Powstańców Wielkopolskich 3."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznań ul. Powstańców Wielkopolskich 3

2 Pierwsza debata szkolna Bohaterowie hymnu państwowego wiecznie żywi

3 Wstęp Dnia 16 X 2008 dla uczniów naszej szkoły odbyła się debata na temat : Bohaterowie naszego hymnu wiecznie żywi. Dnia 16 X 2008 dla uczniów naszej szkoły odbyła się debata na temat : Bohaterowie naszego hymnu wiecznie żywi. Każda klasa wybrała reprezentantów, którzy brali czynny udział w dyskusji. Każda klasa wybrała reprezentantów, którzy brali czynny udział w dyskusji. Nad wszystkim czuwała pani Beata Bździel. Nad wszystkim czuwała pani Beata Bździel.

4 Zaszczyt prowadzenia debaty przypadł w udziale Patrykowi Niewiadzie i Piotrowi Michalakowi. Zaszczyt prowadzenia debaty przypadł w udziale Patrykowi Niewiadzie i Piotrowi Michalakowi.

5 Początki były trudne, bo temat do rozważań niecodzienny i nie oszukujmy się, niezbyt modny. Paraliżująco na nasze umysły mogła też działać obecność najwyższych władz szkolnych: Pani dyrektor Katarzyny Sołtysiak oraz Pani wicedyrektor Małgorzaty Wróbel.

6 Tempo i zapał debaty znacznie wzrosły, gdy zaczęliśmy rozmawiać o przejawach patriotyzmu w czasach współczesnych. Szczęśliwie, żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce i nikt nie musi narażać życia dla swojego kraju. Nie uda nam się dokonać czynów tak wielkich i bohaterskich jak postaciom upamiętnionym w zwrotkach Mazurka Dąbrowskiego, ale odpowiednią postawą, zainteresowaniem, wypełnianiem obowiązków obywatelskich można przyczynić się do rozwoju Ojczyzny i zasłużyć na miano patrioty. Takim kimś jest dla nas np. Robert Kubica, który niezmiennie udziela wywiadów w języku polskim mimo, że świetnie zna język angielski.

7 Temperatura debaty podniosła się zdecydowanie, gdy Pani dyrektor K. Sołtysiak zapytała czy my – uczniowie – uważamy się za patriotów. Nie udało nam się porozumieć w kwestii, czy przykładanie się do nauki w szkole to patriotyzm. Może tak, by w przyszłości swoimi wynalazkami rozsławić imię Polski w świecie, a może nie, bo jestem orłem, aby kiedyś zrobić karierę w zagranicznej firmie. Niosę sztandar szkolny, bo jestem dumnym ze szkoły uczniem, czy idę, bo mnie wybrano ? Temperatura debaty podniosła się zdecydowanie, gdy Pani dyrektor K. Sołtysiak zapytała czy my – uczniowie – uważamy się za patriotów. Nie udało nam się porozumieć w kwestii, czy przykładanie się do nauki w szkole to patriotyzm. Może tak, by w przyszłości swoimi wynalazkami rozsławić imię Polski w świecie, a może nie, bo jestem orłem, aby kiedyś zrobić karierę w zagranicznej firmie. Niosę sztandar szkolny, bo jestem dumnym ze szkoły uczniem, czy idę, bo mnie wybrano ?

8 Czas nie pozwolił nam przedstawić wszystkich poglądów. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że ma tyle do powiedzenia na temat bohaterów historycznych i mało popularnej w naszych czasach miłości do Ojczyzny. Czas nie pozwolił nam przedstawić wszystkich poglądów. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że ma tyle do powiedzenia na temat bohaterów historycznych i mało popularnej w naszych czasach miłości do Ojczyzny.

9 Po debacie zastanawialiśmy się jeszcze długo, czy jesteśmy patriotami. Po debacie zastanawialiśmy się jeszcze długo, czy jesteśmy patriotami. Prawda jest taka, że każdy może być nim na swój sposób. Prawda jest taka, że każdy może być nim na swój sposób. Czekamy na dalsze debaty, które jak sądzimy będą równie interesujące. Czekamy na dalsze debaty, które jak sądzimy będą równie interesujące.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznań ul. Powstańców Wielkopolskich 3."

Podobne prezentacje


Reklamy Google