Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY 6 – latki w SP nr 66 im. ks. J. Chrościckiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY 6 – latki w SP nr 66 im. ks. J. Chrościckiego."— Zapis prezentacji:

1 MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY 6 – latki w SP nr 66 im. ks. J. Chrościckiego

2 Szkoła Podstawowa nr 66 im. ks. Juliana Chrościckiego Adres: ul. Przepiórki 16/18 02 – 407 Warszawa Tel.: (22) , (22) mail: Nie przypadkiem pieśń tej szkoły szantą jest. I zaprasza do podróży co dzień cię. Tu w tych murach wśród włochowskich dni rozpoczyna się, twój wielki rejs. Zapamiętaj tej melodii wdzięczny ton, abyś w każdej chwili mógł powrócić doń. Byś wśród sztormów życia, krętych dróg, Zawsze myślą tu powrócić mógł.

3 Na co kładziemy nacisk: Rozpoznawanie i dbałość o potrzeby naszych uczniów Rzetelne przygotowanie do dalszego etapu kształcenia Rozwój zainteresowań uczniów Przeciwdziałanie agresji i przemocy Szeroko rozumiane bezpieczeństwo uczniów

4 Czym się wyróżniamy: Placówka w cichym i spokojnym miejscu, z dobrym dojazdem Stała opieka psychologiczna i pedagogiczna Realizacja projektów edukacyjnych Realizacja projektu - Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów kl. I – III szkół podstawowych Certyfikat programu dla szkół wspierających uczniów uzdolnionych - "Wars i Sawa" Certyfikat - "Szkoła z klasą" Biofeedbak - terapia dla uczniów z zaburzeniami koncentracji uwagi Realizacja projektów – Szklanka mleka, 5 porcji owoców, soki, warzywa, Lekki tornister

5 Oferta edukacyjna dla dzieci sześcioletnich w naszej szkole stwarza uczniom szansę pełnego wykorzystania ich możliwości i rozwoju. Zajęcia wspierające Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne j. angielski – 2x tygodniowo (od kl. I) Zajęcia komputerowe Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna Przyjazna i bezpieczna atmosfera Ciekawy program działań pozalekcyjnych Pomoc w trudnościach Wysoki poziom nauczania

6 Zajęcia dla dzieci sześcioletnich prowadzone są bez podziału na godziny lekcyjne – bez dzwonków – nauczyciel dostosowuje rodzaj aktywności do możliwości dzieci. Zajęcia dla sześciolatków prowadzone są na jedną zmianę.

7 Każda sala lekcyjna podzielona jest na dwie strefy : edukacyjną ze stoliczkami dostosowanymi wielkością do wzrostu uczniów oraz część rekreacyjną – z grami i zabawkami.

8 Sala lekcyjna ma wydzielone kąciki tematyczne, które pozwalają rozwijać uczniom swoje zainteresowania, jak również wyciszyć się i skupić przed dalszą pracą.

9 Dysponujemy specjalistyczną bazą, różnorodnymi pomocami dydaktycznymi, zabawkami, grami planszowymi, materiałami plastycznymi i sprzętem do wspomagania indywidualnego rozwoju każdego dziecka oraz pomocami dydaktycznymi dla dzieci sześcioletnich, zgodnie w nową podstawą programową. Każdy uczeń klasy I otrzyma własną szufladę na przybory szkolne i podręczniki.

10 Zajęcia prowadzone są nie tylko w oparciu o podręczniki i ćwiczenia – dostosowane do możliwości dzieci lecz przede wszystkim metodami atrakcyjnymi dla uczniów, nowoczesnymi, stymulującymi ich rozwój, aktywizującymi i mobilizującymi do intelektualnego wysiłku.

11 Już od pierwszej klasy – także dla sześciolatków prowadzone są zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej lub przy tablicy multimedialnej

12 Uczniowie mogą korzystać z Biblioteki szkolnej wyposażonej w ciekawe pozycje książkowe i czasopisma, jest w niej dostęp do Internetu, który służy uczniom, nauczycielom i rodzicom. Od najmłodszych lat staramy się zaszczepić w uczniach potrzebę czytania i samodzielnego poszukiwania informacji.

13 Zajęcia ruchowe dla uczniów to różnorodne formy aktywności oraz zajęcia dodatkowe – od zabawy do sportu a także zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Jest też sposobność do rozładowania naturalnej potrzeby ruchu na naszym kolorowym, atestowanym placu zabaw

14 Nasi uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Mają możliwość zaprezentowania swoich talentów w licznych konkursach oraz imprezach szkolnych i międzyszkolnych. Zapewnimy bezpłatne, różnorodne formy wspierania rozwoju i stymulacji mózgu. Dla dzieci potrzebujących pomocy w nauce prowadzone są zajęcia wspierające rozwój dziecka, korekcyjno-kompensacyjne i zajęcia o charakterze terapeutyczne.

15 Szkoła zapewnia pomoc pedagogiczną i psychologiczną dla dzieci i rodziców. Jej celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się poprzez pomoc wychowankom i współdziałanie z nauczycielami, rodzicami, organami szkoły oraz instytucjami pozaszkolnymi. PEDAGOG SZKOLNY PSYCHOLOG SZKOLNY REEDUKATOR

16 Uczeń po zajęciach lekcyjnych może odpocząć i spędzić czas w przeznaczonej dla dzieci młodszych świetlicy ze stałą opieką wykwalifikowanych nauczycieli. Może zjeść obiad przygotowany na miejscu w naszej szkolnej stołówce. W razie potrzeby otrzyma pomoc psychologiczno –pedagogiczną oraz opiekę nauczycieli, a także pomoc w odrabianiu lekcji. Może uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rozwijając swoje zainteresowania.

17 Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie już od najmłodszych klas mieli szansę wszechstronnego rozwoju i odnosili sukcesy.

18


Pobierz ppt "MAM 6 lat CHCĘ POZNAĆ ŚWIAT! IDĘ DO SZKOŁY 6 – latki w SP nr 66 im. ks. J. Chrościckiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google