Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O PERATOR INFRASTRUKTURALNY I JEGO ROLA W ZARZĄDZANIU SIECIAMI SAMORZĄDOWYMI I ROZWOJU USŁUG E - URZĘDU Rafał Rodziewicz Wiceprezes I NFRATEL OPERATOR.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O PERATOR INFRASTRUKTURALNY I JEGO ROLA W ZARZĄDZANIU SIECIAMI SAMORZĄDOWYMI I ROZWOJU USŁUG E - URZĘDU Rafał Rodziewicz Wiceprezes I NFRATEL OPERATOR."— Zapis prezentacji:

1 O PERATOR INFRASTRUKTURALNY I JEGO ROLA W ZARZĄDZANIU SIECIAMI SAMORZĄDOWYMI I ROZWOJU USŁUG E - URZĘDU Rafał Rodziewicz Wiceprezes I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.

2 Operator Infrastrukturalny i jego rola w zarządzaniu sieciami samorządowymi i rozwoju usług e-urzędu I. Szerokopasmowe sieci samorządowe podstawą upowszechnienia e-usług II. Wybór partnera prywatnego – możliwości III. Rola Operatora Infrastruktury w dostępie i utrzymaniu jakości świadczonych e-usług I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.

3 Szerokopasmowe sieci samorządowe podstawą upowszechnienia e-usług Samorządy powinny inwestować w sieci szerokopasmowe ponieważ: -Integrują rozproszone systemy administracji publicznej -Integrują nowo powstające wysunięte jednostki administracyjne -Umożliwiają integrację transmisji danych w ramach spółek infrastrukturalnych (telemetria, nadzór) - Poprawiają bezpieczeństwo (monitoring, integracja służb bezpieczeństwa, systemy powiadamiania, dźwiękowe systemy ostrzegawcze) -Umożliwiają wzrost konkurencyjności regionu I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.

4 Szerokopasmowe sieci samorządowe podstawą upowszechnienia e-usług Przy projektowaniu i budowie sieci samorządowych należy brać pod uwagę: - Dobór modelu biznesowego po wybudowaniu sieci - Kryteria unijne (otwarty dostęp do sieci, równowaga rynkowa, neutralność technologiczna) - Dostępny budżet (podział na koszt budowy + koszt utrzymania i serwisu) - Zakres wdrażanych usług - Zasięg sieci, ilość punktów węzłowych - Bezpieczeństwo sieci (topologia) - Dostępność infrastruktury na węzły sieci - Paszportyzacja / Inwentaryzacja dostępnej sieci Inwestora - Dostępność infrastruktury (maszty, kanalizacja sanitarna, teletechniczna, słupy) - Planowane prace infrastrukturalne / modernizacyjne w regionie - Czas budowy, harmonogram I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.

5 Szerokopasmowe sieci samorządowe podstawą upowszechnienia e-usług Rozwiązaniem jest zastosowanie innowacyjnych technologii: I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O. Satelitarny dostęp szerokopasmowy Mikrokanalizacja światłowodowa Światłowody w kanalizacji sanitarnej Technologia światłowodów TelAir

6 Wybór partnera prywatnego – możliwości czyli – Wybudowaliśmy … co dalej ? Tryb i sposób wyłonienia partnera prywatnego – zmiany wprowadzone przez art. 73 ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych Artykuł 73 ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych ustalił nowe brzmienie art. 4 ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz. U. z 2009 r., Nr 19, poz. 100), która wprowadza trzy zamiast dwóch trybów wyłonienia partnera prywatnego: 1) tryb z ustawy o umowie koncesji (art. 4 ust. 1) 2) tryb z ustawy – Prawo zamówień publicznych (art. 4 ust. 2) 3) tryb z ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym (art. 4 ust. 3). I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.

7 Wybór partnera prywatnego – możliwości Samorząd Operatorem? I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O. - Czy samorząd posiada odpowiednie zasoby (koszty utrzymania, eksploatacji i zarządzania) - Wprowadzenie usługi powszechnego dostępu do Internetu może wprowadzić protesty lokalnych operatorów i dostawców treści (zaburzenie konkurencyjności) - Szczegółowe przeprowadzenie inwentaryzacji - Brak jasnej polityki rozwoju sieci - Czynniki zewnętrzne A może…

8 Rola Operatora Infrastruktury w dostępie i utrzymaniu jakości świadczonych e- usług I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O. OPERATOR INFRASTRUKTURY WARSTWA FIZYCZNA (ŚWIATŁOWODY) własność wydzielonej jednostki organizacyjnej (partnerstwo publiczno – prawne) PUNKTY STYKU Z SIECIAMI SZKIELETOWYMI I DOSTĘPOWYMI - Budowa przez Operatora Infrastruktury - - Zarządzanie i Utrzymanie DOSTĘP USŁUG I TREŚCI - Budowa ostatniej mili - Budowa instalacji wewnętrznych - - Zarządzanie i Utrzymanie

9 Dziękuję za uwagę Rafał Rodziewicz rafal.rodziewicz@infratel.pl www.infratel.pl I NFRATEL OPERATOR INFRASTRUKTURALNY SP. Z O. O.


Pobierz ppt "O PERATOR INFRASTRUKTURALNY I JEGO ROLA W ZARZĄDZANIU SIECIAMI SAMORZĄDOWYMI I ROZWOJU USŁUG E - URZĘDU Rafał Rodziewicz Wiceprezes I NFRATEL OPERATOR."

Podobne prezentacje


Reklamy Google