Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa, 12 lipca 2006 r. AC-X Rewolucja na rynku usług dla ISP i portali.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa, 12 lipca 2006 r. AC-X Rewolucja na rynku usług dla ISP i portali."— Zapis prezentacji:

1 Warszawa, 12 lipca 2006 r. AC-X Rewolucja na rynku usług dla ISP i portali

2 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Czym jest AC-X? AC-X daje początek nowej sieci internetowej dla dostawców Internetu (ISP) i internetowych dostawców treści. Celem AC-X jest zbudowanie społeczności ISP i portali w oparciu o ideę rozproszonych węzłów międzyoperatorskich. Atutem AC-X jest przewaga na rynku już w chwili startu około 180 ISP i wiele wartościowych zasobów.

3 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Czym jest AC-X? Nowy model sieci rozwinięcie idei węzłów wymiany ruchu IP (IX). Założenie równorzędnej współpracy ISP i dostawców treści. Baza do budowy nowej sieci łącza o dużej przepustowości.

4 Warszawa, 12 lipca 2006 r. AC-X zapewnia: lokalną wymianę ruchu w węźle międzyoperatorskim do 1 Gb/s; tranzyt ruchu IP do wszystkich operatorów krajowych z wyłączeniem sieci TP: do 50 Mb/s (z możliwością powiększenia limitu); opcjonalnie: tranzyt ruchu IP do sieci międzynarodowych i do sieci TP; opcjonalnie: dedykowane międzymiastowe kanały transmisji danych do budowy sieci rozległych; opcjonalnie: dostęp do usług telefonii internetowej, telewizji IP i wideo na żądanie.

5 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Schemat sieci AC-X

6 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Schemat węzła AC-X

7 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Wspólna oferta ATM i Crowley AC-X wykorzystanie infrastruktury telekomunikacyjnej obu operatorów: sieci światłowodowych ATM, sieci radiowej CDP i sieci szkieletowych. Zbieżna wizja co do przyszłości rynku telekomunikacyjnego. Chęć wykorzystania nowych zastosowań Sieci i nowych technologii w działalności.

8 Warszawa, 12 lipca 2006 r. Korzyści dla rynku internetowego w Polsce Powstanie nowej sieci szkieletowej, dostosowanej do wymagań nowoczesnych usług. Obniżenie kosztów działalności ISP i portali, w konsekwencji wzrost konkurencji na rynku i obniżenie cen dla klientów końcowych. Znacząca zmiana jakościowa nowa sieć przystosowana do obsługi nowych rodzajów usług. Budowa społeczności dostawców Internetu i internetowych dostawców treści.


Pobierz ppt "Warszawa, 12 lipca 2006 r. AC-X Rewolucja na rynku usług dla ISP i portali."

Podobne prezentacje


Reklamy Google