Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka."— Zapis prezentacji:

1 Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka.

2 Możliwości Internetu: szybki i prosty dostęp do informacji szybki i prosty dostęp do informacji możliwość oglądania miejsc, których inaczej nigdy nie moglibyśmy zobaczyć możliwość oglądania miejsc, których inaczej nigdy nie moglibyśmy zobaczyć dostęp do sztuki : teatru, kina, filmu, muzyki dostęp do sztuki : teatru, kina, filmu, muzyki możliwość udzielenia pomocy na ogromną skalę w przypadku np. klęski żywiołowej możliwość udzielenia pomocy na ogromną skalę w przypadku np. klęski żywiołowej

3 Rodzicu pamiętaj ! każda czynność, jeśli jest wykonywana przez kilka godzin dzienne i kilkadziesiąt godzin tygodniowo, ma ogromny wpływ na człowieka każda czynność, jeśli jest wykonywana przez kilka godzin dzienne i kilkadziesiąt godzin tygodniowo, ma ogromny wpływ na człowieka media zajmują czas,który dziecko mogłoby spędzić czytając książkę, uprawiając sport, czy rozmawiając z rodzicami media zajmują czas,który dziecko mogłoby spędzić czytając książkę, uprawiając sport, czy rozmawiając z rodzicami

4

5

6

7

8

9 młodzież woli brutalne gry, bo są mniej wymagające i łatwiejsze młodzież woli brutalne gry, bo są mniej wymagające i łatwiejsze w grach silniejszy zawsze wygrywa w grach silniejszy zawsze wygrywa jest wspomniana nieśmiertelna satanistyczno-okultystyczna symbolika jest wspomniana nieśmiertelna satanistyczno-okultystyczna symbolika przemoc w grach jest nagradzana przemoc w grach jest nagradzana

10 Uzależnienie Fizjologiczne nikotyna alkohol Psychiczne hazard TV Internet słodycze kupowanie praca Społeczne wiąże się z zażywaniem środków toksycznych pod wpływem panującej mody

11 Uzależnienie internetowe – nowy rodzaj nałogu polegający na ustawicznym spędzaniu czasu na kontaktach z komputerem, zwłaszcza z siecią Internet, charakteryzujący się wewnętrznym przymusem bycia w sieci osoby uzależnionej.

12 Telewizja brutalne sceny znieczulają i powodują zatarcie granic między dobrem a złem brutalne sceny znieczulają i powodują zatarcie granic między dobrem a złem dziecko odczuwa chęć naśladowania bohaterów dziecko odczuwa chęć naśladowania bohaterów młodzież i dzieci na przemoc reagują śmiechem młodzież i dzieci na przemoc reagują śmiechem

13 Zbyt długie przesiadywanie przed komputerem i telewizorem ma niekorzystny wpływ na układ nerwowy. Może pojawiać się rozdrażnienie, złość, zwiększona pobudliwość, kłopoty z koncentracją uwagi, brak łaknienia, wady wzroku.

14

15 Lista gier, które mają znacząco szkodliwy wpływ na psychikę dziecka. Lista ta pochodzi z badań Natinale Institute on Media and the Family Tibia (on-line), Tibia (on-line), Street Fighter, Street Fighter, Mortal Kombat, Mortal Kombat, Doom, Doom, Quake, Quake, Chasm, Chasm, Dark Colony, Dark Colony, Grand Thieft Auto (GTA), Grand Thieft Auto (GTA), Gothic 3, Gothic 3, Assassin's Creed, Assassin's Creed, Call of Duty 4, Call of Duty 4, Conan, Conan, The Darkness, The Darkness, Jericho, Jericho, Kane & Lynch: Dead Men, Kane & Lynch: Dead Men, Manhunt 2, Manhunt 2, Resident Evil: Umbrella Chronicles, Resident Evil: Umbrella Chronicles, Stranglehold, Stranglehold, Time Shift. Time Shift.

16 Niektóre z opisów gier: "Aby zdobyć magiczne klucze, trzeba przejść labirynt i zabić wszelkie postacie, które pojawią się na drodze. Oprócz zabijania można dokonać aktów wandalizmu. Narzędzia do dyspozycji gracza to: nóż, siekiera, gwoździe, porażanie prądem, dubeltówki." "Aby zdobyć magiczne klucze, trzeba przejść labirynt i zabić wszelkie postacie, które pojawią się na drodze. Oprócz zabijania można dokonać aktów wandalizmu. Narzędzia do dyspozycji gracza to: nóż, siekiera, gwoździe, porażanie prądem, dubeltówki."

17 "...na ścianach widać zmasakrowane ciała ludzkie, można do nich podejść, obejrzeć je z bliska, podobnie jak świeżo zabitych. Ściany po walce spływają krwią, której kapanie wyraźnie słychać, podobnie jak jęki mordowanych przez gracza przeciwników. Na podłodze znajdują się kawałki ciał, a w powietrzu latają krwawe strzępy." "...na ścianach widać zmasakrowane ciała ludzkie, można do nich podejść, obejrzeć je z bliska, podobnie jak świeżo zabitych. Ściany po walce spływają krwią, której kapanie wyraźnie słychać, podobnie jak jęki mordowanych przez gracza przeciwników. Na podłodze znajdują się kawałki ciał, a w powietrzu latają krwawe strzępy."

18 Z badań przeprowadzonych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wynika, że około 30% osób korzystających z Internetu traktuje go jako sposób na ucieczkę od rzeczywistości co prowadzi u osób uzależnionych do izolacji społecznej.

19 Rozmowy w sieci pedofilia pedofilia nakłanianie do działalności przestępczej nakłanianie do działalności przestępczej wyłudzanie danych personalnych, służącch działalności przestępczej, kody pin, hasła itd. wyłudzanie danych personalnych, służącch działalności przestępczej, kody pin, hasła itd.

20 Pomoc numer telefonu 0 800 100 100 numer telefonu 0 800 100 100 adres strony Helpline.org adres strony Helpline.org

21 Kochana mamo (feat.Marek Pospieszalski) Peja Kochana mamo bardzo za tobą tęsknię W nocy i we dnie myślę o tym gdzie jesteś Ja mam się nieźle lecz myśleć nie mogę przestać 20 lat mija od czasu gdy odeszłaś Wiem, że na mnie patrzysz, czy jesteś ze mnie dumna Mam nadzieję, że się śmiejesz, nie jesteś smutna Bo tu na dole często rzeczywistość jest okrutna Chciałbym mieć ten spokój, który mam nadzieję już masz U mnie raz pustka, czasem euforia W pogoni za życiem tak bywa co dnia.. Kochana mamo bardzo za tobą tęsknię W nocy i we dnie myślę o tym gdzie jesteś Ja mam się nieźle lecz myśleć nie mogę przestać 20 lat mija od czasu gdy odeszłaś Wiem, że na mnie patrzysz, czy jesteś ze mnie dumna Mam nadzieję, że się śmiejesz, nie jesteś smutna Bo tu na dole często rzeczywistość jest okrutna Chciałbym mieć ten spokój, który mam nadzieję już masz U mnie raz pustka, czasem euforia W pogoni za życiem tak bywa co dnia..

22 Kilka rad dla rodziców i opiekunów: nie należy pozostawiać dzieci samych z komputerem (bez nadzoru) nie należy pozostawiać dzieci samych z komputerem (bez nadzoru) należy jasno określić reguły korzystania z komputera (czas, programy) należy jasno określić reguły korzystania z komputera (czas, programy) zwracać uwagę na to co dziecko przynosi do domu i skąd to ma (oprogramowanie) zwracać uwagę na to co dziecko przynosi do domu i skąd to ma (oprogramowanie) musimy nadzorować instalację nowego oprogramowania (sami musimy kupować dziecku oprogramowanie, korzystając z opisów programów, wymieniając doświadczenia z innymi rodzicami) musimy nadzorować instalację nowego oprogramowania (sami musimy kupować dziecku oprogramowanie, korzystając z opisów programów, wymieniając doświadczenia z innymi rodzicami) należy pokazać dziecku inne sposoby wykorzystania komputera i pracując wspólnie z nim zachęcić je do wykorzystywania innych niż gry programów należy pokazać dziecku inne sposoby wykorzystania komputera i pracując wspólnie z nim zachęcić je do wykorzystywania innych niż gry programów kupować gry odpowiednie dla jego wieku, choć dzieci będą sugerować co innego kupować gry odpowiednie dla jego wieku, choć dzieci będą sugerować co innego

23 wyposażyć nasze komputery w programy blokujące dostęp do niektórych stron internetowych wyposażyć nasze komputery w programy blokujące dostęp do niektórych stron internetowych ograniczać czas siedzenia przy komputerze, przestrzegać przerw na odpoczynek (nie przed telewizorem), proponować inne formy rozrywki np. aktywność ruchową co z pewnością wpłynie korzystnie na jego rozwój fizyczny i psychikę ograniczać czas siedzenia przy komputerze, przestrzegać przerw na odpoczynek (nie przed telewizorem), proponować inne formy rozrywki np. aktywność ruchową co z pewnością wpłynie korzystnie na jego rozwój fizyczny i psychikę postępować zgodnie z zasadą "co za dużo to niezdrowo" lub z zasadą "złotego środka" postępować zgodnie z zasadą "co za dużo to niezdrowo" lub z zasadą "złotego środka"

24 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Wpływ Internetu, telewizji i muzyki na psychikę dziecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google