Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bierny odpoczynek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bierny odpoczynek."— Zapis prezentacji:

1 Bierny odpoczynek

2 Spis treści Tytuł prezentacji. Spis treści. Bierny odpoczynek.
Czytanie – to bierny odpoczynek. Kąpiel – to aktywność bierna. Słuchanie muzyki – to bierny odpoczynek. Sen – najważniejsza czynność bierna. Nauka – to aktywność bierna. Wyjście do teatru – to odpoczynek bierny. Oglądanie telewizji – to aktywność bierna. Spędzanie czasu przy komputerze – to odpoczynek bierny. Źródła.

3 Bierny odpoczynek Odpoczynek bierny polega na ograniczeniu do minimum aktywności fizycznej. Jego najbardziej efektywną formą jest sen, który ma duże znaczenie przy odzyskiwaniu równowagi psychofizycznej. Oczywiście do odpoczynku biernego nie zalicza się tylko sen, ale i wiele innych kategorii odpoczynku biernego. Bierny odpoczynek jest przeznaczony głownie dla osób pracujących fizycznie, jednak każdemu z nas się należy w mniejszym czy większym stopniu.

4 Czytanie – to odpoczynek bierny
Czytanie jest to odpoczynek bierny, gdyż nie zawiera aktywności fizycznej (mięśniowej). W tej czynności nie trzeba się zbytnio wysilać. Pomaga ono w odprężeniu od stresu i innych emocji.

5 Kąpiel – to aktywność bierna
Kąpiel w wannie to odpoczynek bierny, ponieważ można się zrelaksować, można zapomnieć o swoich wszystkich problemach.

6 Słuchanie muzyki – to odpoczynek bierny
Słuchanie muzyki to aktywność bierna, ponieważ muzyka pozwala się zrelaksować i odprężyć. Słuchanie muzyki pozwala na odpoczynek umysłu i ciału.

7 Sen – najważniejsza czynność bierna
Sen – stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego. Sen pozwala na odpoczęcie organizmowi z wysiłku codziennego. Sen ma duże znaczenie przy odzyskiwaniu równowagi psychofizycznej.

8 Nauka – to aktywność bierna
Nauka – to proces poznawczy prowadzący do modyfikacji zachowania człowieka Zalicza się on do aktywności oraz odpoczynku biernego.

9 Wyjście do teatru- to odpoczynek bierny
Wyjście do teatru jest to odpoczynek bierny, ponieważ można się skupić na grze aktorów. W tym momencie uruchamia się aktywność umysłowa. Teatr pozwala nam się czegoś nauczyć.

10 Oglądanie telewizji – to aktywność bierna
Oglądanie telewizji pozwala odpocząć, a przede wszystkim pozwala się nauczyć czegoś nowego. Większość ludzi myśli, że oglądanie telewizji to strata czasu. Ale wcale tak nie jest.

11 Spędzanie czasu przy komputerze – to aktywność bierna
Spędzanie czasu przy komputerze to aktywność bierna, ponieważ można się w ten sposób odprężyć Niektóre osoby sądzą, że spędzanie czasu przed komputerem psują psychikę, ale wcale tak nie jest.

12 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji. Autor : Aleksandra Nockowska
Zakończenie Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji. Autor : Aleksandra Nockowska


Pobierz ppt "Bierny odpoczynek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google