Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej."— Zapis prezentacji:

1 Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej

2 Zakończony Projekt Unijny Obrastam w Piórka Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów zajęcia ukierunkowane były na rozwój kompetencji naukowo-technicznych i językowych zajęcia ukierunkowane były na rozwój kompetencji naukowo-technicznych i językowych zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

3 Naukę, technikę oraz języki obce obejmowały zajęcia rozwijające: Koło fizyczne Archimedes Koło fizyczne Archimedes Koło ekologiczne Bliżej natury Koło ekologiczne Bliżej natury Koło biologiczne Tajemnice życia Koło biologiczne Tajemnice życia Koło chemiczne Między zabawą a chemią Koło chemiczne Między zabawą a chemią Koło językowe Język niemiecki na szóstkę Koło językowe Język niemiecki na szóstkę Koło językowe Angielski - Twoje okno na świat Koło językowe Angielski - Twoje okno na świat Koło informatyczne Między zabawą a informatyką Koło informatyczne Między zabawą a informatyką

4 W ramach zajęć wyrównawczych prowadziliśmy: Komputer dla każdego Komputer dla każdego Matematyka? Już to rozumiem Matematyka? Już to rozumiem Mówię po niemiecku Mówię po niemiecku Chemia nie jest trudna Chemia nie jest trudna

5 Bliżej natury oraz Tajemnice życia - biologia Te zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestnicy bezpośrednio obcowali z przyrodą poprzez pracę w ogrodzie szkolnym, wycieczki przyrodnicze i doświadczenia w sali biologicznej. Jednym z efektów były różne prezentacje multimedialne

6 Między zabawą a chemią Tutaj można było poznać odpowiedzi na wiele pytań: Jak działają nasze zmysły? Dlaczego ciasto rośnie? Jak zobaczyć związki chemiczne budujące nasz organizm? Na te pytania odpowiadaliśmy, wykonując doświadczenia i korzystając z programów edukacyjnych. Podpowiedzi szukaliśmy także w Internecie.

7 Matematyka? Już to rozumiem do zabawy, do zabawy, rozwoju wyobraźni przestrzennej, rozwoju wyobraźni przestrzennej, inspiracji, inspiracji, szukania nowych rozwiązań. szukania nowych rozwiązań. Tajniki królowej nauk mogą być dostępne dla każdego i stały się polem:

8 Zabawa z symetrią

9 Nowe technologie też są pomocne przy rozwiązywaniu zadań – tablica multimedialna, programy multimedialne

10 Śpiewać każdy może, ale w obcym języku …? Tego można było się tutaj nauczyć, bo lepiej poznaje się język przez zabawę. Nasze nagrania później obrabialiśmy na komputerze.

11 Informatyka jako zabawa? - Podstawy programowania w językach QBasic i Turbo Pascal bardzo wciągały, bo widać było efekty. - Strona www zrobiona przez siebie i zamieszczona w Internecie to duża satysfakcja. - Postawić na nowo komputer, to jest coś, można się pochwalić.

12 Efekty zabawy z komputerem i informatyką - dzisiaj Obecnie uczniowie zajmują się programowaniem operacji ruchomego ramienia Obecnie uczniowie zajmują się programowaniem operacji ruchomego ramieniahttps://www.youtube.com/watch?v=-dVk7aarij4 Tworzą własne strony internetowe, prowadzą blogi Tworzą własne strony internetowe, prowadzą blogi http://obyczaje-sredniowieczne.manifo.com http://prezentacja-multimedialna-film.manifo.comhttp://prezentacja-multimedialna-film.manifo.com, http://prezentacja-multimedialna-film.manifo.com http://gimnazjum1tychy.blogspot.com/ http://hodowleroslinizwierzat.blogspot.com/

13 Gazetka GimPress - to jedna z form zajęć pozalekcyjnych, tzw. rozwijających, prowadzona od początku powstania gimnazjum To praca zespołowa dziennikarzy pracujących w różnych programach tekstowych i zespołu DTP, który składa całość w Publisherze. Relacjonują wszystko, co się dziej w szkole, m. in. wydano okolicznościową gazetkę o zajęciach unijnych. Często zdobywaliśmy nagrody i wyróżnienia w konkursach rejonowych i ogólnopolskich. W tym roku zajęliśmy III miejsce w Rejonowym Konkursie Gazetek Szkolnych Bystrzak. Jest to wymierny efekt naszej pracy.

14 Zajęcia dodatkowe z ekologii z wykorzystaniem komputerów i Internetu Na zajęciach tych realizowano między innymi zadania w ramach konkursu firmy Philips Jasna szkoła - prosta sprawa, wykorzystując technologię informacyjną. Na zajęciach tych realizowano między innymi zadania w ramach konkursu firmy Philips Jasna szkoła - prosta sprawa, wykorzystując technologię informacyjną. Efekty finansowe związane z udziałem w konkursie pozwoliły na modernizację oświetlenia w szkole. Efekty finansowe związane z udziałem w konkursie pozwoliły na modernizację oświetlenia w szkole.

15 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym W pracowni komputerowej prowadzone były: W pracowni komputerowej prowadzone były: zajęcia Drzwi do sukcesu ze środków unijnych wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych Meritum zajęcia Drzwi do sukcesu ze środków unijnych wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Społecznych Meritum Wykorzystanie komputera i Internetu do poszukiwania pracy Wykorzystanie komputera i Internetu do poszukiwania pracy

16 Zajęcia dodatkowe - powtórzeniowe, tzw. fakultety Prowadzone od kilku lat w klasach trzecich: Prowadzone od kilku lat w klasach trzecich: Obejmują przedmioty egzaminacyjne, Obejmują przedmioty egzaminacyjne, Dają możliwość powtórzenia materiału, Dają możliwość powtórzenia materiału, Uzupełniają braki, Uzupełniają braki, Wyrównują szanse. Wyrównują szanse.

17 Dodatkowe informacje Pozostałe zajęcia, które prowadzone są w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych, można znaleźć na szkolnej stronie w zakładce Informacje i dokumenty. Pozostałe zajęcia, które prowadzone są w szkole w ramach zajęć pozalekcyjnych, można znaleźć na szkolnej stronie w zakładce Informacje i dokumenty. Zachęcamy do obejrzenia. Zachęcamy do obejrzenia.

18 PODSUMOWANIE Szkolna pracownia informatyczna jest szeroko wykorzystywana przez uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych oraz udostępniana jest dla inicjatyw społeczności lokalnej. Szkolna pracownia informatyczna jest szeroko wykorzystywana przez uczniów w czasie zajęć pozalekcyjnych oraz udostępniana jest dla inicjatyw społeczności lokalnej.


Pobierz ppt "Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty Wykaz zajęć pozalekcyjnych, inicjatyw oraz ich efekty w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google