Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowanie na podstawie Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie, Państwowa Inspekcja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowanie na podstawie Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie, Państwowa Inspekcja."— Zapis prezentacji:

1 Opracowanie na podstawie Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie, Państwowa Inspekcja Sanitarna Koszalin , zasoby Internetu.

2 DOPALACZE – WYPALACZE „ŚRODKI ZASTĘPCZE
Co to są „dopalacze”? DOPALACZE – WYPALACZE „ŚRODKI ZASTĘPCZE Substancje stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia. Dopalacze to różnego rodzaju substancje psychoaktywne – takie, które powodują zmiany w zachowaniu człowieka, czy też postrzeganiu przez niego rzeczywistości. W działaniu przypominają zatem alkohol lub narkotyki.

3 Dopalacze bywają mieszankami substancji naturalnych np
Dopalacze bywają mieszankami substancji naturalnych np. ziół; mogą być też syntetyczne, czyli wytworzone w laboratorium chemicznym. Różne postacie dopalaczy: susze roślinne tabletki kapsułki płyny proszki

4 dezorientacja oraz poczucie załamania
Efekty działania są bardzo zróżnicowane w zależności od indywidualnych cech organizmu: poczucie niepokoju bóle głowy kłopoty ze snem palpitacje serca dezorientacja oraz poczucie załamania atak szału łącznie z koszmarnymi halucynacjami i urojeniami, niekiedy porównywanymi do psychozy dopalacze mogą również powodować chwilowe problemy z oddychaniem, znużenie, brak chęci do działania, problemy z koncentracją oraz stany lękowe;

5 NIE WYPALAJ SIĘ! Dopalacze, jak inne substancje odurzające, niszczą przede wszystkim Ośrodkowy Układ Nerwowy i negatywnie wpływają na prace mózgu. Zażywanie dopalaczy może być początkiem UZALEŻNIENIA.

6 UNIKAJ DOPALACZY ! Zażywanie środków odurzających jest szkodliwe w każdym wieku, a ogromnego spustoszenia dokonanego w dojrzewającym organizmie nie da się naprawić !

7 Trudna walka ze sprzedawcami dopalaczy
Ograniczenie sprzedaży dopalaczy jest niezwykle trudne. Skład ich jest często zmieniany – szybciej niż przepisy sankcjonujące wykorzystanie poszczególnych składników. Producenci specyfiku bardzo sprytnie zabezpieczają się przed wszelkimi konsekwencjami dopisując na opakowaniach – i to wcale nie drobnym druczkiem – że są to „produkty kolekcjonerskie, nie do spożycia”. Jeśli ktoś próbuje... To wyłącznie na własną odpowiedzialność.

8

9


Pobierz ppt "Opracowanie na podstawie Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie, Państwowa Inspekcja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google