Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Parabeny a ochrona skóry Czy chemiczne środki konserwujące mogą spowodować przedwczesne starzenie się skóry ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Parabeny a ochrona skóry Czy chemiczne środki konserwujące mogą spowodować przedwczesne starzenie się skóry ?"— Zapis prezentacji:

1 Parabeny a ochrona skóry Czy chemiczne środki konserwujące mogą spowodować przedwczesne starzenie się skóry ?

2 To oznacza, że Metylo-Paraben - chemiczny środek konserwujący, powszechnie stosowany w kremach - powoduje przedwczesne starzenie się skóry. Dlaczego o tym mówimy ? Kto o tym mówi ? Na podstawie jakich faktów ? Jakie są efekty ? Co to oznacza?

3 Ponieważ rozumiemy naszą rolę jako ochronę innych ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Ponieważ jest rzeczą ważną aby informować nasze społeczeństwo, Twoje i moje otoczenie o możliwych dostępnych alternatywach. Dlaczego o tym mówimy ?

4 Department of Biomedical Safety (Deprartament Bezpieczeństwa Biomedycznego) Science, Kyoto Prefectural University of Medicine, Kyoto 602-8566, Japan. Handa O, Kokura S, Adachi S, Takagi T, Naito Y, Tanigawa T, Yoshida N, Yoshikawa T. Pub Med – www.pubmed Oublikowano w październiku 2006 http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16938376?ordinalpos=1&itool= EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_Di scoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=2&log$=relatedarticl es&logdbfrom=pubmed Chemical Research in Toxicology http://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/tx800066u Kto o tym mówi ?

5 Czytaj cały raport http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16938376?ordinalpos=1&itool=EntrezS ystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.P ubmed_Discovery_RA&linkpos=2&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed Na podstawie jakich faktów ? Ten artykuł opisuje negatywne skutki działania promieniowania ultrafioletowego B (UVB) na skórę mającą kontakt z metylo- parabenem. Ponadto artykuł mówi, że promieniowanie UVB znacznie zwiększa śmierć komórek i utlenianie skóry na odcinku wystawionym na działanie tego promieniowania.

6 Pub Med – www.pubmedwww.pubmed Opublikowano w październiku 2006 Czytaj cały raport http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16938376?ordinalpos =1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_Results Panel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&lin kpos=2&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed Ten artykuł wyjaśnia, że metylo-paraben jest często stosowany jako środek konserwujący w żywności, lekach i kosmetykach. Kolejne badania wykazały, że skóra mająca kontakt z metylo-parabenem, narażona na działanie promieni słonecznych wykazuje niebezpieczne uszkodzenia DNA. Uszkodzenia DNA w teście in vitro (badania laboratoryjne) były pięciokrotnie większe gdy skóra miała kontakt z metylo-parabenem.

7 Body Burden Ta strona wskazuje poziom zatrucia organizmu i ocenia zagrożenia wynikające z każdego zatrucia. Według tego źródła parabeny są analizowane w celu określenia i zmierzenia potencjalnych szkód związanych z ich działaniem, mających wpływ na działanie systemu hormonalnego i wiążących się z rakiem. Stwierdzono bardzo duży wpływ parabenów na system hormonalny i silne działanie rakotwórcze. Czytaj cały raport http://www.ewg.org/sites/humantoxome/chemi cals/chemical_classes.php?class=Parabens HUMAN TOXOME PROJECT

8 Chroń swoją rodzinę Chroń swoich przyjaciół Chroń zwierzęta Chroń środowisko naturalne Używaj tylko i wyłącznie produktów naturalnych, przyjaznych naszej skórze i środowisku, z bezwzględnym wyłączeniem parabenów i innych konserwantów, tak jak my: www.dr-baumann.pl Proszę wyślij dalej to wideo do Twoich znajomych Dr.Baumann Bionome Skincare


Pobierz ppt "Parabeny a ochrona skóry Czy chemiczne środki konserwujące mogą spowodować przedwczesne starzenie się skóry ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google