Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To gatunek torbacza z rodziny koalowatych. Nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To gatunek torbacza z rodziny koalowatych. Nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by."— Zapis prezentacji:

1

2 To gatunek torbacza z rodziny koalowatych. Nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by przejść na kolejne drzewo. Żyje samotnie lub w niewielkich grupach. Koala jest popularnie nazywany "misiem koala", co błędnie sugeruje pokrewieństwo z niedźwiedziami.

3

4 Koala występuje w Australii. Większość swego życia spędza na najwyższych gałęziach drzew eukaliptusowych. Jest zwierzęciem aktywnym nocą.

5 Układ trawienny koali umożliwia trawienie jedynie liści wybranych gatunków eukaliptusa. Dorosły osobnik dziennie zjada od 0,5 do 1 kg liści. Większość substancji mineralnych pobiera z soczystych liści eukaliptusa. Wodę pije rzadko, dopiero gdy z powodu suszy zmniejsza się jej ilość w liściach, pije częściej.

6


Pobierz ppt "To gatunek torbacza z rodziny koalowatych. Nadrzewne zwierzę roślinożerne, zamieszkujące wschodnią Australię. Koala schodzi na ziemię tylko po to, by."

Podobne prezentacje


Reklamy Google