Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 Lat w Gminie Stary Sącz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 Lat w Gminie Stary Sącz."— Zapis prezentacji:

1 20 Lat w Gminie Stary Sącz

2 Struktura gminy. Gmina Stary Sącz jest gminą miejsko-wiejską
leżącą w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim.. Sołectwami Starego Sącza są : Barcice Dolne, Barcice Górne, Gaboń, Gaboń-Praczka, Gołkowice Dolne Gołkowice Górne, Łazy Biegonickie, Mostki, Moszczenica Niżna, Moszczenica Wyżna, Myślec, Popowice, Przysietnica, Skrudzina, Wola Krogulecka.

3 Władze Gminy Obecny burmistrz gminy Stary Sącz mgr Marian Cycoń
Urząd Miejski w Starym Sączu Radni gminy Stary Sącz: Janczak Jacek Janczak Jan Kupczak Jan Kurzeja Krzysztof Łomnicka Elżbieta Marduła Stanisław Myjak Andrzej Lis Marian Zielińska Ewa Basta Czesław Garbacz Mirosław Gizicki Kazimierz Gomółka Barbara Iwulski Antoni Paluch Kazimierz Pierzga Antoni Potoniec Marian Rams Andrzej Szewczyk Mieczysław Weber Zygmunt Zych Andrzej

4 Rynek Starego Sącza podczas rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
Gmina Stary Sącz około 20 lat temu. Rynek Starego Sącza podczas rocznicy odsieczy wiedeńskiej. Ul. Partyzantów Ul. Królowej Jadwigi. Ul. Daszyńskiego i Morawskiego

5 Ul. Mickiewicza. Barcice Most w Barcicach.

6 Gmina Stary Sącz dzisiaj.
Ul. Mickiewicza Ul. Partyzantów Ul. Daszyńskiego i Morawskiego Ul. Królowej Jadwigi

7 Rynek w Starym Sączu po remoncie
Most w Barcicach Droga w Barcicach

8 Rozmowa z radnym naszej gminy Panem Kazimierzem Gizickim.
Czy Gmina wspiera rozwój kultury i sportu ? Są tworzone obiekty sportowe, z których każdy może korzystać. Gmina dąży do stworzenia ośrodka kulturalnego, z którego mogliby korzystać mieszkańcy całej gminy. Hala sportowa w Barcicach Co może Pan powiedzieć o drogach w naszej Gminie ? Jedna ze starosądeckich ulic Uważam ,iż pan Marian Cycoń dołożył wszelkich starań, aby każdy mieszkaniec miał asfaltową drogę do swojego domu.. Gmina nie jest w stanie naprawić dróg,, które nie są w jej posiadaniu,, a są własnościami prywatnymi.. Jaki procent bezrobocia jest w Gminie Stary Sącz ? Bezrobotnych mieszkańców gminy jest ok. 20%.. Trudno jest jednak określić dokładny procent, ponieważ wielu ludzi wyjechało za granicę i fizycznie ich nie ma, jednak statystyki ich obejmują. Generalnie bezrobocie na naszym terenie jest duże. To może być spowodowane małą ilością zakładów pracy itp.

9 Wywiad z Sołtysem Barcic Górnych – panem Antonim Iwulskim.
Czy Barcice to pana miejscowość rodzinna? Tak urodziłem się i mieszkam tutaj. Czy nasza gmina współpracuje z innym miastem? Tak. Aktualnie w ramach projektu „Ekoregion Tatry” współpracujemy z miejscowościami na Słowacji m.in.: Litmanową i Hniezdnem. Czy zachęcony przez Radę inwestor zbudował w mieście nowy zakład pracy? Co na tej budowie skorzystali mieszkańcy? Owszem. Jednym z naszych głównych inwestorów jest dzierżawca kamieniołomu w Barcicach,, u którego pracują ludzie z naszej gminy.

10 Gmina Stary Sącz w oczach jej mieszkańców.
W jakim stanie są drogi w naszej Gminie ? Drogi w naszej Gminie generalnie są w dobrym stanie, dzięki ostatnio przeprowadzonym remontom. Czy jest Pani zadowolona ze służby zdrowia ?? Ośrodek zdrowia w Starym Sączu. Służba zdrowia polepszyła swój stan,. W przychodni otworzono nowe placówki specjalistyczne. Niestety jest ona otwarta tylko od poniedziałku do piątku. Czy w Gminie jest wystarczająco dużo placówek edukacyjnych ? „Starosąde-cka jedynka.” Moim zdaniem nie. W szkołach są bardzo liczne klasy, co utrudnia nauczycielom prowadzenie lekcji i obniża poziom nauki..

11 Oczyszczalnia ścieków w Starym Sączu.
Na jakim poziomie jest rozwój kultury w Gminie ? Kultura w naszej Gminie jest na wysokim poziomie. Są tworzone różne kółka zainteresowań., co roku odbywają się koncerty muzyki dawnej. W naszej gminie są muzea, domy kultury i kina . „Dom na Dołkach „ w centrum Starego Sącza. W jaki sposób nasza Gmina dba o środowisko ? Oczyszczalnia ścieków w Starym Sączu. W Gminie są oczyszczalnie ścieków. Praktykuje się także sortowanie śmieci.. Co jakiś czas urząd wysyła specjalny pojazd, który zbiera posegregowane odpady.

12 Oto następujące wyniki dla pytania :
„Czy sytuacja w Starym Sączu jest lepsza niż 20 lat temu ?”

13 Opracowali : Opiekunowie : Mgr Mateusz Borucki
Laura Gruda, Klaudia Pasiut, Bartosz Korwin, Dawid Ligas, Krzysztof Jurczyński, Rafał Niejadlik Opiekunowie : Mgr Mateusz Borucki Mgr Maksymilian Tomasiak Mgr Edyta Kowalczyk


Pobierz ppt "20 Lat w Gminie Stary Sącz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google