Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej
Wywiad z panem Kazimierzem Lawendą Gmina Łęczyca przez 20 lat

2 Nasze źródło wiedzy: Kazimierz Lawenda mieszka w Siemczycach. Jest sołtysem Sołectwa Siemczyce.

3 Wywiad Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej gminie?
W całej gminie jest założona sieć wodociągowa. Jak zmieniła się estetyka naszej wsi? Czy powstały skwery, a domy są wyremontowane? Różnie, domy remontują osoby, które posiadają duże zasoby pieniężne. Estetyka gminy zmieniła się ogólnie na lepsze. -Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia? Czy powstały nowe sklepy? -Na pewno jest łatwiej kupić to, co potrzebne. Powstało wiele nowych sklepów, do których jest dobry dostęp.

4 Wywiad Czy obecnie rolnicy mają lepsze warunki pracy?
Są lepsze, ponieważ powstało wiele sprzętów rolniczych, co niestety wiąże się z kosztami. Obecnie rolnictwo jest nieopłacalne, gdyż opryski nawozy i inne środki wspomagające rośliny są droższe, a plony tańsze. Czy jakość środowiska naturalnego poprawiła się? Czy wprowadzono pojemniki do segregacji śmieci? Tak, pojemniki na śmieci prowadzono ale tylko na szkło i plastik. Każde sołectwo ma swój komplet śmietników. Dodatkowo do każdego domu rozdano pojemniki na różne odpady i opróżniane są co miesiąc.

5 Wywiad -Czy myśli pan, że jako sołtys wypełnia pan swoje obowiązki tak, jak potrzeba? -Tam. Myślę, że daję sobie radę. -Co pan sądzi o władzach w naszej gminie? Czy są bliżej ludzi, czy też nie? -Jeśli ktoś poważnie podejdzie do spraw, władze gminy powinny coś zrobić. Ogólnie rozumieją problemy mieszkańców gminy. Czy są jakieś osiągnięcia z ostatnich 20 lat, z których jest Pan dumny? Oczywiście. Została wybudowana droga o nawierzchni asfaltowej aż 118 kilometrów.

6 Wywiad Nowe chodniki w Topoli Królewskiej mają ok. 400 metrów, a w Leźnicy Małej 200 metrów. Powstało Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, później hala sportowa. Powstała szkoła podstawowa w Siedlcu. Przy szkole podstawowej w Wilczkowicach jest rewelacyjne boisko. Został zorganizowany dojazd autobusami dzieci do szkół na terenie naszej gminy. Działają stołówki w szkołach oraz mają powstać lampy drogowe.

7 Dowód przeprowadzenia wywiadu:

8 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Rafał Kowalczyk Klasa 2B Mateusz Kaczmarek Klasa 2B Opiekun: p. Jolanta Kuropatwa Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google