Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. Książ w obiektywie dwudziestu lat Gmina Książ Wielkopolski Samorząd Terytorialny Miasta i Gminy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. Książ w obiektywie dwudziestu lat Gmina Książ Wielkopolski Samorząd Terytorialny Miasta i Gminy."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. Książ w obiektywie dwudziestu lat Gmina Książ Wielkopolski Samorząd Terytorialny Miasta i Gminy

2 Urząd Miejski Dawna siedziba Magistratu i współczesna Urzędu Miejskiego w Książu Wielkopolskim

3 Burmistrz Miasta i Gminy w latach 1990-1998 Jerzy Konopczyński Burmistrz Miasta i Gminy W latach 1998-2007 Leszek Dudziak Burmistrz Książa Wielkopolskiego Od 2007 – Teofil Marciniak Władze miasta

4 Czy powstały nowe drogi i ścieżki rowerowe ? - Ścieżki rowerowe raczej nie. Na pewno powstało dużo dróg takich asfaltowych. W mieście dużo ulic, które kiedyś były piaszczyste czy brukowane. Teraz jest położony na nich asfalt np. ulica Gogolewska, Zakrzewska, Strzelecka. Osiedle Krybusa było długo piaszczyste, ulica Niepodległości czy Ogrodowa. Wydaje mi się, że w ciągu tych 20 lat Plac Kosynierów został też utwardzony, bo przedtem był tam bruk, tylko nie wiem, czy to mieści się w obrębie tych 20 lat - - Ścieżki rowerowe raczej nie. Na pewno powstało dużo dróg takich asfaltowych. W mieście dużo ulic, które kiedyś były piaszczyste czy brukowane. Teraz jest położony na nich asfalt np. ulica Gogolewska, Zakrzewska, Strzelecka. Osiedle Krybusa było długo piaszczyste, ulica Niepodległości czy Ogrodowa. Wydaje mi się, że w ciągu tych 20 lat Plac Kosynierów został też utwardzony, bo przedtem był tam bruk, tylko nie wiem, czy to mieści się w obrębie tych 20 lat - powiedziała pani Maria, lat 51 Nowe Drogi

5 Nowe Drogi Droga przed cmentarzem- Ulica Zakrzewska Ulica Krybusa i Ogrodowa

6 Droga w Kiełczynku dawniej i dziś Samorząd Gminy utrzymuje ulice i drogi lokalne.

7 Infrastruktura Miasto Książ Wlkp. Posiada system wodociągów, który jest głównym źródłem zaopatrzenia wody. Wodociągi komunalne zarządzane są przez zakład usług komunalnych z siedzibą w Książu Wlkp. Miasto posiada zmodernizowaną w 2005 roku oczyszczalnie ścieków typu Bioblok o przepustowości ok. 600 m 3 /dobę. Do oczyszczalni dowożone są także ścieki z obiektów użyteczności publicznej. Miasto Książ Wlkp. jest skanalizowane w 70%. W 2004 roku miasto wyposażone zostało w sieć gazową należącą G.EN. GAZ ENERGIA S.A. Poznań. Informacja z Działa się w Książu z XX i XXI wieku Samorząd Gminy jest odpowiedzialny za rozwój infrastruktury.

8 Segregacja śmieci W miejscowości Włościejewki od 1993 roku funkcjonuje Gminne Wysypisko Odpadów Komunalnych, gdzie trafiają odpady komunalne z terenu miasta i gminy Książ Wlkp. - We Włościejewkach powstało Wysypisko Odpadów Komunalnych. Na ulicach są kontenery, aby ułatwić mieszkańcom segregację odpadów - - We Włościejewkach powstało Wysypisko Odpadów Komunalnych. Na ulicach są kontenery, aby ułatwić mieszkańcom segregację odpadów - powiedziała pani Ela. Informacja z Działa się w Książu z XX i XXI wieku Samorząd Gminy prowadzi politykę proekologiczną.

9 Gospodarka Gmina, na terenie której położone jest Miasto Książ ma charakter rolniczy, jednakże istnieje również dobrze rozwinięta działalność gospodarcza. W mieście działają zakłady reprezentujące branże: drzewną, odzieżową, chemii gospodarczej i użytkowej, nie ma uciążliwego dla środowiska przemysłu ciężkiego. Zaplecze rolnicze miasta stwarza korzystne warunki dla rozwoju przemysłu rolno-spożywczego związanego z przetwórstwem płodów rolnych, żywca, głównie wieprzowego. Branżę spożywczą reprezentują zakłady mięsno-wędliniarskie. - Tak, powstały jak na razie 3 duże markety oraz kilka prywatnych sklepów odzieżowych i spożywczych – powiedziała pani Maria. Informacja z Działa się w Książu z XX i XXI wieku

10 – Czy powstały nowe zakłady pracy ? -Tak, powstały prywatne firmy. Może nie ma ich tak dużo, ale się rozwijają. Jest więcej miejsc pracy. Powstała nowa stacja benzynowa powiedziała pani Maria. Jest więcej miejsc pracy. Powstała nowa stacja benzynowa – powiedziała pani Maria. -Tak, powstają firmy w Książu i okolicy- potwierdziła pani Ela, lat 55. Zakłady pracy Samorząd Gminy ustala kierunki rozwoju gospodarczego gminy.

11 Szkoła Widok szkoły dawniej i dziś -Szkoła została rozbudowana. W tym roku oddano też boisko Orlik. Powstał też plac dla dzieci przy ulicy -Szkoła została rozbudowana. W tym roku oddano też boisko Orlik. Powstał też plac dla dzieci przy ulicy 23 Stycznia- powiedziała Pani Maria. 23 Stycznia- powiedziała Pani Maria. Budowa szkoły została ukończona w 1990 roku - przyp. red. Samorząd Gminy jest odpowiedzialny za rozwój oświaty.

12 Orlik i Plac zabaw Samorząd Gminy jest odpowiedzialny za powstawanie obiektów rekreacyjno-sportowych.

13 Joanna ŁeńskaNatalia Weiss 1996r. Klasa Ia1996r. Klasa Ia Monika NowakMarta Banaszak 1995r. Klasa IIb1995r. Klasa IIb Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa Opiekunowie:Elżbieta Karczewska Danuta Wesołowska W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. Książ w obiektywie dwudziestu lat Gmina Książ Wielkopolski Samorząd Terytorialny Miasta i Gminy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google